Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Taurin valóban bika ondó? :O

A Taurin valóban bika ondó? :O

Figyelt kérdés
tegnap a national geographicon ment egy film ahol a bikákkal foglalkoztak.Egyszer megszólalt az ürge ,hogy a bika ondó másik neve a taurin.és mivel én sokat iszok energia italt amibe 100ml enként 400mg taurin van most nem tudom ,hogy mi is van.Bika ge.i lenne az energia italba vagy mi a ?:Olégyszi irjátok meg mert ez elég furi(legalább is nekem)
2009. aug. 2. 18:46
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
86%
a taurin egy aminosav. a taurus(bika) névből származik
2009. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
oké de ezt az aminosavat az italba miből vonják ki?:S
2009. aug. 2. 18:49
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
én is úgy hallottam, mint te, de nem tuidom hogy igaz-e, de mondjuk engem nem is érdekel, mert nem szeretem az energia italt
2009. aug. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
és ha azt mondom nem csak az energia italba találkozhatsz taurinnal akkor már érdekel?mert engem így is úgy is :-)
2009. aug. 2. 18:55
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Én most hallottam ezt először de nem hiszem hogy az lenne de ha mégis különösebben nem érdekel, mert rajtam kívül még töbszázmillióan isszák :P:P:D
2009. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]


"Urban legends surrounding the source of taurine have included bull urine extract and bull semen. While it's true that taurine is found in both sources, it is not the source of taurine in the pharmaceutical or food industry."


Igaz, hogy megtalálható a bikák ondójában és vizeletében, azonban a gyógyszerek és élelmiszerek készítéséhez nem ezeket használják fel.

2009. aug. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
39%
igaz:D
2009. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
a wikipédiában csak annyi áll ,hogy régebben ökörepéből vonták ki.Ez idáig oké.De napjainkba?:D
2009. aug. 2. 19:15
 9/23 anonim ***** válasza:
89%

Ha már megtaláltad a wikipédián, akkor meddig tartott volna az ökörepés mondatot végigolvasni?

"Kezdetben ökörepéből állították elő (innen származik a neve is, bár egyesek a fizikai teljesítőképességet növelő hatására vezetik vissza a bikára utaló elnevezést), mára szintézise megoldott."


Előállítható, nem kell kivonni semmiből.

2009. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
persze hogy az. nem hallottatok még a redbull bikarecskáztató vállalatáról barcelonában?
2009. aug. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!