Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Gluténmentes és tejmentes...

Gluténmentes és tejmentes vendégváró ebédnek mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
A vendégem sem glutént, sem tejet nem fogyaszthat. A levest meg tudom oldani, a második fogásra és a desszertre várnék javaslatokat. Ráadásul nem vagyok gyakorlott háziasszony, tehát könnyen elkészíthető ételekre kérnék ötleteket!
2012. szept. 27. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:

zöldséges rizs májjal. krumplipüré, krumpli vmi sülttel.


süti : [link]

2012. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

zöldségekből és húsból húsgolyók

tojásos lecsó

szemmágos bundában sült csirkemell, sültcsirke, citromos halfilé barackbefőttel, almakompóttal, ananászbefőttel

hússal és gombával töltött cukkini

darálthússal töltött gombafejek, cukkini, paradicsom

rizseshús

rizottók halfilével

párolt zöldségek

sült csirke mézes mustárosan hozzá kukoricás rizs

hagymáskrumpli lecsós szelettel

baconbe tekert csirkemáj

gyümölcsök

gyümölcsös zabkása, zabkeksz aszalványokkal

2012. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Főételek:

[link]

[link]

[link] (vaj helyett olaj a husi alá!)

[link] (vajat és a sajtot ki kell hagyni, szerintem egyébként is finomabb vaj nélkül ez az étel)

[link] (tetejére ne kerüljön tejföl, csak ketchup)

[link]

Köretnek rizs, krumpli, saláta..


Ezek mind könnyen elkészíthetők és ki vannak próbálva, gyakran főzöm őket, pedig én sem vagyok egy gyakorlott háziasszony.

A desszert kifogott rajtam.. Lisztérzékeny vagyok, ezért sok lisztmentes receptem van, de szinte mindegyikbe kell vagy vaj vagy tejszín vagy tej...

Talán vehetnél rizslisztet és keress egy szimpatikus muffin receptet, amibe nem kell tej, a margarint/vajat pedig cseréld ki benne olajra!

2012. szept. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a második válaszoló tévesen írta a zabkekszet, a zabban van glutén, erre vigyázz! (Nem kötekedésből, csak nehogy véletlenül 'baleset' történjen.)
2012. szept. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sült hús rizzsel,krumplival. Birka pörkölt krumplival, és salátával.

Desszertnek gyümölcstál, gyümölcssaláta.

2012. szept. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Desszertnek pl kókuszos kukoricagolyó. Kukoricadarát kell megfőzni (mint a puliszkát) kókusszal, cukorral, golyókat formálni és megforgatni kókuszreszelékben.
2012. szept. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!