Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » S. O. S! Mit adjak a kicsimnek...

S. O. S! Mit adjak a kicsimnek? Azt mondták teljes tejmentes diéta.

Figyelt kérdés
fogalmam sincs mit adjak neki, mert ő pont az, aki odavan a tejtermékekért, már nem is nagyon hajlandó megenni( krémtúró, túrórudi, gyümölcsjoghurt, kakaó..) a szójatejet már megvettem.. nem nagyon jön be neki.. péksütikből milyent lehet neki adni? kélek segítsetek, ötletem sincs! :( és valószínű tejallergiás, de még nagyon kicsi, (2,5 éves) és nem csinálnak allergiatesztet 3 éves kor alatt :(

2012. júl. 9. 09:09
 1/6 A kérdező kommentje:
*mást nem is nagyon..
2012. júl. 9. 09:11
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam felnőtt korban mutatták ki az allergiát, és elég nehéz volt átállni. Én is imádtam a tejes dolgokat. Ha nem issza meg a szójatejet, csinálj belőle turmixot most úgyis szezonja van a gyümölcsnek. Ebben a melegben biztos jól fog esni, majdnem olyan mint a joghurt. Szóba jöhet még a rizsfelfújt azt szokták szeretni a kicsik. De ezen az oldalon nagyon jó kis receptek vannak [link]
2012. júl. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors választ nagyon sokat segítettél!! :)
2012. júl. 9. 09:41
 4/6 anonim ***** válasza:
tudsz házilag is rizstejet csinálni sokkal olcsóbb is neten van fenn csomó recept! egyébként nagyobb hiperekben van már sok laktózmentes tejtermék!( gondolom a nem a tejre hanem a laktózra érzékeny)
2012. júl. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sütőipari termékekből egyedül a vizes zsömlét tudom megenni. Én is laktózos vagyok. Van laktózmentes tej, tejföl, joghurt, vaj, turó, liga margarin. Gyulai májast is szeretik a gyerekek. Van egy párizsi, ami finom és olcsó EFEF. Tojást is ehet. Mindent ehet, amit Te főzöl, és nem laktózos. Vigyázz, még a leveskocka is tilos. Sok zöld füszer van most.Nekem van egy tejporom, amit viszek kis dobozban magammal, ha pl. kávét innék./vega milk/.Forró vizzel higitom, és kész a tej főzelékbe, bármibe. Nekem a kenyér hiányzik a legjobban, csak a zsömlét eszem 8 hónapja. Azóta tudom a laktóz zéró toleranciát. 50/N.
2012. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem laktózérzékeny, hanem tejfehérje :( ami rosszabb :((
2012. júl. 9. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!