Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Az előbb mondták be a rádióban, hogy az év végére várhatóan, 2000 forint fölött lesz majd 1 kg karaj ára. Ezenkívül emelik a tojás, a pékáruk, a zöldségek, a tejtermékek és minden más hús árát is.

Nem durva ez egy kicsit? Mi nem eszünk mindig húst, mert anyagilag azt nem lehet bírni már most sem, ezentúl meg majd havonta, vagy kéthavonta ha sor kerül rá... Egyáltalán miért csodálkoznak azon, hogy az emberek egészségtelenül táplálkoznak? Ami viszonylag még olcsó azok a tészták és a főzelékek. Viszont ilyen árak mellett nem sűrűn lehet a változatosságra törekedni, arra meg főleg nem, hogy még egészséges is legyen.


Nektek mi erről a véleményetek? Mikor lesz ennek egyáltalán vége?


2012. okt. 4. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

A fözelékek, zöldségek kimondottan egészséges ételek (feltéve, hogy a fözelék nem úgy néz ki, hogy sok rántásos csirizben pár szem zöldség).


Mellesleg a legtöbb embernek azért kerül annyiba a kaja, mert rengeteget eszik. Nyugaton egy ember egy evésre még a fele mennyiséget sem eszi meg (föként húsból jóval kevesebbet fogyasztanak, szóval nem azzal laknak jól), és mégsem éheznek.

2012. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek soha nem lesz vége.

A pékárú drágul mert aszály volt, öntözni kellett, ami drága, szar volt a termés és ezt a vásárlókon hozzák be.

A tojás drágul, mert "csak" 7 évük volt hogy a ketreceket lecseréljék, de a termelőknek az utolsó pillanatban kellett lecserélni, ezért most reklamálnak és árat emelnek. Megint a vásárló jár rosszul.

A hús drágul, mert a termés rossz volt, kevesebb és drágább a takarmány és ezt a vásárlókon kell behozni.


Mi sem eszünk mindig húst. Falunk élünk, baromfit tartunk (22 van most). Hétvégente van hús az asztalon, az sem boltból. Aki városban él, az érzi igazán a drágulást.


Igazad van, ilyen árak mellett szerintem sem lehet változatosan, egészségesen táplálkozni. Ha mindig az egészségesebb (és drágább) kaját venném, miből fizetném be a számlákat?


Ez az én véleményem.

2012. okt. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lesz vége? Ha éhen halunk.


Ne jöjjön itt nekem senki azzal, hogy a főzelék milyen olcsó. Azt se fogja senki fillérekért adni. Annak is emelkedik majd az ára.

Ja és aki kemény fizikai munkát végez nemigen lakik jól puszta főzelékkel.

2012. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Már idáig is nagyon sokat drágult minden, tavaly kétszer ennyit vettem a boltban ugyanannyi pénzért, ha ez még emelkedik, akkor már nem tudom mi lesz. Sajnos a zöldség és a gyümölcs is igen drága és a mirelit zöldségek sem olcsók. Pékárut, kenyeret már régóta nem veszek, hanem magam sütöm, de aliszt is dupla ár lett.
2012. okt. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Plusz a főzelékhez kell/enne/ egy kis feltét és kenyér is,ami szintén nem lesz olcsó.

A tejfölös habarásról nem is beszélve.A tejföl is elég sokat drágult az utóbbi években.Biztos megint fog.:(

Pedig régen mennyire olcsón jól tudtam lakni.2-3 kifli és egy kis doboz tejföl...

2012. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

08:42 vagyok!


#5!

Igen, azt se kellene elfelejteni, hogy valamikor megvettünk 2 kiflit egy kis kakaóval és jól laktunk vele. Ma megveszünk 2 kiflit és annyira fel van fújva ki van felejtve belőle minden, hogy a felét elmorzsolod. Puszta levegő az egész. Tapasztalataim szerint a házi sütésű kenyér se olcsóbb, csak laktatóbb.

2012. okt. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bizony,csak tiszta levegő és morzsa,és mintha a mérete is összement volna...De lehet,hogy csak én lettem nagyobb.:)

Egyedül élek,így nem szoktam pékárut sütni magamnak,mert nem tudom,hogy megérné-e.Ha beleszámítom a gázt vagy villanyt is,a mosogatásnál használt vizet és mosószert,akkor már biztosan nem.:(

2012. okt. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én nő vagyok, nem egy nagy darab, 160 cm és 52 kiló. Pont tegnap este nevetett a párom, hogy nem hiszi el, hogy nekem 3 zsemle kell vacsorára. De egyszerűen megettem kettőt és olyan volt mintha semmit nem ettem volna, ráadásul még a harmadik zsemle után se mondtam volna azt, hogy úristen de marha jól vagyok lakva. Tényleg nagyon gagyik a pékáruk, az itthon sütött dolgok ezerszer laktatóbbak, de drágábban is jön ki mintha a boltba vennénk.
2012. okt. 4. 09:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem fogja sokáig bírni az ország.

Már ideáig is sokan mentek ki külföldre, de a folyamatos drágulások miatt még többen fogjál elhagyni az országot, mert ezt már így nem lehet tovább csinálni... Kevés fizetésből nem lehet megvenni az európai árakkal rendelkező termékeket. Kint a fizetés sokkal több, így nem okoz problémát hogy az angol, német vagy bármilyen más külföldi család megvegye az alap élelmiszereket. (kenyér, tej, hús, tojás) Ők még vesznek ezt is azt is mellé, amit megkívánnak, nem úgy mint mi. Az alapélelmiszereket sem bírjuk már kifizetni, nem hogy bármi mást vegyünk... Le kell mondani olyan dolgokról, amik drágák, egészségesek.


Szomorú...

A legnagyobb problémát én ebben látom: Európai, külföldi árak - kevés, nevetséges fizetés.

Ez nem is fog változni, hisz tudjátok, 40.000 forintból meg lehet élni havonta... :S

2012. okt. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ezzel csak az a gond, hogy az árak nőnek a fizetések csökkennek.már odáig jutottunk, hogy egy ember egyedül egy fizetésből nem él meg, még ketten két fizetésből is nyomorognak. Ne értem miért akarunk minden külföldinek megfelelni mikor a saját érdekeinket kéne nézni nem kéne ennyire gerinctelennek lenni pl az Argentin elnök beszolt az imf nek amikor kritizálták a politikájukat és mondták milyen megszorításokat várnak el. Erre megmondták ne szóljanak be a belügyekbe különben is ők tehetnek a világválságról így csitu van. Minekünk meg tövig van a nyelvünk mindig.
2012. okt. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!