Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Túlzott mértékű Cola fogyasztá...

Túlzott mértékű Cola fogyasztás + dohányzás eredménye mi lehet? Mennyire van rossz hatással a szervezetre?

Figyelt kérdés

Kérem, csak komoly érvekkel válaszoljatok.


A páromnak tegnap kicsúszott a száján, hogy a munkahelyén napi 1.5-2l kólát elfogyaszt. Én erről eddig nem tudtam. Emellett dohányos is, napi fél dobozzal szív el.


Megpróbáltam rábeszélni, hogy néha fogyasszon vizet is, de állítása szerint 16 éves kora óta, azaz majdnem 10 éve! ez a napi rutinja. VÉleményem szerint nála már enyhe függőség alakult ki a kóla iránt, azonban ő nem akar rajta magától változtatni, mert akkor " nincs energiája" meg "a víz ízetlen", stb. Megígérte, hogy az aggodalmam miatt megfontolja a kérésem.


Érvekre volna szükségem a túlzott kólafogyasztás hátrányos hatásairól, akár a dohányzással összefüggésben is.


(a dohányzásról külön írjatok, ő maga mondta, hogy ha gyermeket várok majd, erről élből letesz).


A túlsúlyosság nem érv, a párom kifejezetten vékony alkat a sok cukorbevitel ellenére is (valamint a kóla cukortartalma a napi ajánlott bevitel 28%-a, ami nem olyan vészes, ráadásul azt megígérte, hogy ezentúl zérós kólát fogyaszt majd).


Tehát ha ezen felül vannak súlyosabb egészségkárosító hatásai, arról szívesen hallanék!



2012. okt. 11. 12:56
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Elírtam: *a dohányzásról külön NE írjatok...
2012. okt. 11. 12:58
 2/15 anonim ***** válasza:

Bizonyítva nincsen semmi, feltételezések vannak. Ezek a szokásosak: a kólában lévő édesítők rákkeltők, a túlzott koffeinfogyasztás terheli a szívet, a fogak elszíneződnek és gyorsabban romlanak.

A cigiről külön nem írok.

2012. okt. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a legkárosabb az, hogy csak erre a két dologra havi tizenhétezret költ.
2012. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Golan Trevize ***** válasza:

vékony alkatú vagyok, és egy időben napi kb. liter kólát ittam. dohányzom is. semmi bajom sincs, de akkor sem tartom egészségesnek.

egyébként teljesen egyénfüggő, valakinek már napi 2 deci kólától elkezdenek rohadni a fogai...

2012. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Golan Trevize ***** válasza:
56%

ja, és annyit, hogy lehetőleg ne zerót igyon.

a cukor még mindig kevésbé káros, mint az iszonyatos mennyiségű mesterséges édesítőszer.

2012. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Magamtól is utánanézek majd akkor, de jó hallani, hogy nem olyan vészes, mint gondolom...


angol, főleg amerikai oldalakon iszonyatos rémhíreket írnak a túlzott kólafogyasztásról, de ez lehet negatív propaganda is, amit az egyéb italgyártó cégek terjesztenek.


"Valószínűleg a legkárosabb az, hogy csak erre a két dologra havi tizenhétezret költ."


Külföldön élünk, és nettó 1.800 eurót hoz haza csak ő, szóval ez különösebben nem zavar.

2012. okt. 11. 14:12
 7/15 anonim ***** válasza:

Kikészül a szíve, gyomorfekélye lehet a sok koffeintől

jönn egy idegeskedő időszak érezni fogja a gyomorsavat

cukorbeteg lehet talán már most is az

a koffein megdobja a vérnyomást nő a strok esélye

kirohadnak a fogai még tíz év és kipotyognak

kérdés lesz e pénze müfogsora mert ez irtó drága szokás

többet költ mint 1 alkoholista a kóla drágább mint 1 üveg bor

a cigi, és a kóla is komoly rákeltő gége, tüdő, gyomorrák esélyét is komolyan nőveli

kétlem hogy a zérós kóla jellentené a megoldást

2012. okt. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat még 1x.


Mára egyébként annyiban változott a helyzet, hogy a kóla mennyiségét egy literre csökkentette, és mellé vizet ivott. Megígérte, hogy fokozatosan csökkenni fog, amennyi kólát iszik, szóval örülök.


A szív, gyomor és vesedolgok miatt aggódok főleg én is (koffein, az utóbbi kettő pedig a savasság miatt), valamint a rák esélyének megnövekedése miatt.


Az biztos, hogy nem cukorbeteg, mint már írtam, a napi cukorbevitel 28%-a egy üveg kóla, ez azért jóval kevesebb, mint ahogy a legtöbben gondolják. Több a kelleténél, de nem durván. A fogaival sincs gond, nagyon szép fehérek, meg évente jár ellenőrzésre, szóval ha gond lenne velük, ahogy ismerem, egyik napról a másikra lemondana a cukorról...

A pénzügyeket meg már kifejtettem, hogy van miből...

2012. okt. 12. 11:55
 9/15 anonim ***** válasza:

A cukorbetegség nem a túlzott cukorfogyasztás miatt alakul ki, tehát emiatt nem kell aggódni. Az édesítőszerek lehetnek károsak, de ez mind feltételezésen alapul, és sosem tudtak bizonyítékot találni rá, hiszen a tudomány még nem érti a rák kialakulásának miértjét sem.

A fogakat károsíthatja, de közel nem olyan mértékben, ahogy leírják, normál fogápolás mellett.

A koffein ezekben annyira kevés, hogy egy csésze feketében többszöröse található meg, így ez sem érvényes.

Függőséget okoz viszont, mint a legtöbb stimuláns, és az adagot emelni kell ugyanazon hatás eléréséhez. A mértéktelen fogyasztás pedig mindenből káros, ebből is, de csak nagyon hosszú távon.

2012. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Majd' 10 évet sajna azért már elég hosszú távnak neveznék napi 2 liter kólával :(

2012. okt. 12. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!