Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Miért nem árulnak pl. a...

Miért nem árulnak pl. a Tescoban, Auchanban üveges kólát?

Figyelt kérdés
Mindenhol csak műanyag palackos és fémdobozos kólát látok. Ezek közül még a fémdobozt részesítem előnyben, de legjobban rendes üvegből szeretem inni, de szinte sehol sem lehet kapni, csak vendéglátó helyeken. Miért?
2012. okt. 11. 17:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Nállunk a sparban lehet kapni
2012. okt. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én dettó így gondolom, hogy az üveges íze páratlan, és még a dobozos áll hozzá a legközelebb. (De abban szerintem több a szénsav és..?)

Válasz: a pénz. A kóla üvege levédett licensz.Már a formája miatt. A gyártása külön technológiát, gyártó sort,szakmunkást igényel, ami növeli a termelői árat. De mivel ezek a nagy múltú cégek adnak a presztízsre, a veszteség ellenére nem állnak le, de jócskán csökkentik az ilyen kiszerelésű terméküket.Még a termék díj sem fedezi az üveg előállítását.Tuskó és társai - na meg a vásárlóik - pedig köztudottan a mennyiségre, és nem a minőségre kíváncsiak.No ezért van az, hogy meghagyják az ínyenceknek a lehetőséget, hogy 2 dl vegyünk 2liter áráért.

2012. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!