Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mi történt a mai világgal?

Mi történt a mai világgal?

Figyelt kérdés

Komolyan érdekelne. Már én is teljesen becsavarodtam. Ma már minden, amit normális ételként kezeltem, az szemét kaja, ipari hulladèk vagy meghalsz tőle.

Ne igyál tejet, rákot okoz. Ne egyél semmiféle gabonát, mert rákot okoz. Csak ritkán, de akkor is teljeskiőrlésűt.

Tudom, hogy a fehér kenyér, tészta, krumpli nem"egészségesek". de....

Ahogy egyre többet olvastam itt a kérdéseket, ugy váltam egyre "betegebbé". Ma már nem merek semmit megenni anélkül, hogy nagyjából bekalkuláljam, mennyi szénhidrát és kaloria volt benne. Régen, amikor a szüleimmel éltem, hát ettem, ami volt. Kenyér(akád fehér is), palacsinta, főzelék, tészta, krumpli, rizs, akár rántott hús....Ma már nem merem megenni ezekez az ételeket, csak arra gondolok, hogy ettől rákos leszek, ilyen-olyan bajom lesz. Pedig bármit ehettem, soha nem voltam több 55-56 kg-nál....168 cm vagyok.

És a barátomnak is folyton nyavalygom, hogy ne egye ezt-azt.

Utálom, hogy ilyen vagyok.

Cukrot sem merek enni.

Tényleg nem ehetsz semmi normálisat, ha nem akarsz 40 évesen elpatkolni??

Amúgy rendszeresen sportolok: futás, bicikli, ellipszis és súlyzós edzés.

Ma már minden rákot okoz?:(

egy elkeserdett 22 éves lány


2012. okt. 20. 03:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nézd. Én 58 éves vagyok, és makkegészséges. Még egy komoly műtétem sem volt. Pedig a kedvenc kajám a mákos guba jó hideg tejjel.

Én úgy gondolom hogy ahogy változik a divat, ahogy az üzleti sikernek fontos az a kaja egészséges és jó.

AMikor én voltam gyerek állandóan azt mondták hogy igyunk sok tejet mert az jót tesz a csontozatnak. Egyél sok gyümölcsöt mert tele van vitaminnal. Egyél gabonát hiszen már az őskorban is ettek, és egészséges. Mi ettünk mindent amit a menzán kaptunk. Volt bablevestől kezdve a máglyarakásig.

Ma is mindent eszem. Kövér sem vagyok, mert a genetika is közrejátszik.. Ahogy a rák is. Mindenkiben ott lappang a rák, de mindenkinek jön elő.

Ma az a divat hogy minden étel rossz. Nem csodálkoznék azon ha 20-30 év múlva (remélem megélem) már csak kapszulát ennének az emberek. Fogod a kapszulát, beteszed a mikróba, és beprogramozod hogy paprikás csirke íze legyen.. A lényeg hogy egészséges kapszula lesz.. (egy filmben láttam)

Szóval ha nem vagy megrögzött fogyókúrázó akkor egyél mindent ami jól esik. Hidd el nekem egy tégla előbb a fejedre eshet minthogy a rák győzzön le.

2012. okt. 20. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
bocsánat, de lemaradt egy "nem" szó. Vagyis a rák nem mindenkinél jön elő.
2012. okt. 20. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Annyi történt, hogy túl sok a ráérős ember, akiket kamu melóért fizetnek. ...aztán terjed a hülyeség.

Ne foglalkozz vele.

2012. okt. 20. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tényleg olyan rossz, hogy semmit nem lehet "elvileg" enni:(

Minden rossz. Pedig a máglyarakás és a pizza voltak a kedvenc kajáim. Félreértés ne essék, imádok zabpelyhet enni, de néha annyira jo lenne egy kis nutellás croissant reggelire*-* :(

2012. okt. 20. 04:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem szabad sokat olvasgatni, egymásnak ellentmondó hírek állandóan, attól függ, hogy kinek mi az érdeke.

Azt kell enni, amit a szervezetünk kíván, én már csak ezen az állásponton vagyok. Tulajdonképpen rákot okozhat az is, ha egy mély levegőt veszel a szmogos levegőből, mégsem tartjuk vissza a lélegzetünket. :-))))

Táplálkozz csak változatosan és vedd figyelembe a szervezeted jelzéseit, edd azt amit kívánsz, kerüld a nagyon sok adalékanyagot tartalmazó élelmiszereket, rettegésben nem lehet jól élni.

Én magam sütöm már a pizzatésztát, pékárut, kenyeret, mert a bolti kenyerek ehetetlenek, eszem sok gyümölcsöt, főzeléket, és felvágottak helyett inkább egy jó libazsíros kenyeret, vagy lesütött fokhagymás pulykamellet, és felhagytam a rémhírek olvasgatásával, hiszen a stressz is rákot okoz. :-DDDDD

2012. okt. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem kell rájuk hallgatni. Állandóan más az egészséges és a káros. Attól függ, hogy a forgalmazónak mi az érdeke.

De ha nem eszel cukrot, akkor könnyen lehetsz cukorbeteg.

Egyél mindent változatosan, amit kívánsz.

2012. okt. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
ezerrel terjednek a rémhírek, hogy igazából semmi se jó, amit azért eszünk, mert finom és kívánjuk. Én fiatalabb vagyok nálad, és kis tini korom óta azt hallom, hogy ez miért nem jó, az miért nem egészséges, és minden hízlal, de nem szabad ezzel foglalkozni! Edd azt, amit szeretsz, étkezz változatosan, mozogj, és akkor szép, hosszú életed lehet, ha a szerencse és a genetikád is így akarja :D
2012. okt. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem akarok kukacoskodni, de legújabban én már azt hallom, hogy a teljes kiőrlésű kenyér is káros hosszú távon...


Lényegében igaza van más hozzászólóknak. Sajnos már mindenről megállapítják, hogy rákot okoz, ugyanakkor ez a betegség az emberekbe is lehet programozva. Még egy makk egészséges embernél is kijöhet, aki változatosan és "jól" táplálkozott, sportolt, stb. Az aktuális divattól és érdekektől is függ, hogy éppen miről állapítják meg, hogy jótékony hatása van, és miről azt, hogy biztos hozzájárul, hogy a rák megjelenjen a szervezetedben.


Amúgy hetente 1-2 alkalommal simán ehetsz croissantot, a cukor is mértékkel fogyasztható. Jobb, mint az édesítő, elhiheted. Kevesebbet is kellene olvasni, hanyagolni az ilyen témákat. Én talán 1 évvel ezelőtt olyan megrögzötten számoltam a kalóriákat, és szabályosan éheztettem magam, mert túl sokat olvastam itt is, és befolyásolt az is, hogy a sovány lányok "szépek" a világban. Most azért többet eszek, de nem azt mondom, ha nagyon bekajálok, utána 2-3 napig most is gyümölcsöt eszek csak, hogy a minimális kalóriabeviteltől "fogyjak". Ez is beteges hozzáállás, de legalább én elismerem.

2012. okt. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Antimod ***** válasza:

Én is próbálok ügyelni a táplálkozásra, ennyit tehetsz az egészért.

Mű kaját lehetőleg ne egyél, túl sok cukrot sem. Fogyassz minél több rostot, gyümölcsöt és zöldséget, minél kevesebb vörös húst és alkoholt.

Ne stresszelj ezen feleslegesen, mert a folyamatos stressz bármilyen kajánál többet árt.

2012. okt. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Légyszíves, irányítsd már te a saját életedet!

Ne hagyd, hogy befolyásoljanak! Hidd el, a tested és a szervezeted jobban tudja hogy mire van szükséged, mint bárki más.

Ennyi. (:

2012. okt. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!