Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Jó ötlet? Szerintetek?

Jó ötlet? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg receptet találtam tegnap (süti recept) amiket már édesanyám ezer éve keres rajtam hogy hova is tehettük stb...állandóan felhív hogy: ,,kislányom nézd már meg az interneten hogy..." és persze sosem olyan a recept ahogy ő emlékszik rá...hát most találtam egy kis fadoboznyi szakadt, kávéval leöntött, elázott sárga papíros nagyon megviselt recepteket és gondoltam begépelem mindet, majd szakdolgozat kötéssel beköttetem. Karácsonyi ajándéknak szánom, csak félek hogy nem leszek készen vele, meg ha valahol elakadok meg kellene kérdeznem anyukámat, de persze akkor lebukok, azt meg nem mondhatom hogy azért kell a recept mert sütök,mert az első az lesz hogy vigyek neki kóstolót...de ki az aki naponta 6-8 tepsi sütit csinál? Szóval szerintetek elmondjam neki aztán csináljuk meg közösen, és a külsejéről meg a többiről elég ha nem tud, vagy bogarásszam ki hogy mi miből áll, és teljesen lepődjön meg? Jó ötlet ez egyáltalán?


Köszönöm előre is :)


Ja, és még egy kérdés...:) Csak én nem tartom a halloweent? Ciki ha nem sütök/fősök úgy? Szerintem ez nem magyar ünnep ;)


2012. okt. 21. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szuper ötlet!


A Halloween: én is sokáig elleneztem, de amikor a gyerekemet meghívták egy ilyen bulira, beadtam a derekam. De ettől függetlenül nem készülök külön rá, nekem még idegen.

2012. okt. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amerikában halloween ünnep, Európában = emlékezés a holtakra.

Én sem ünneplek, hanem emlékezem, csendesen, sok sír van ahol koszorúval, van ahol egy szál virággal.


Süti:

én a helyedben először szépen leírnám, kipróbálnám = megsütögetném, ha valahol valami a leírásban nem olvasható, feltenném ide kérdésként, szerintem élnek még mások is, akik egyidősek édesanyáddal, és ismerhetik gyakorlatból azokat a régi recepteket. Ha minden oké, utána adnám oda neki bekötve, vagy ahogy tetszik, de meglepinek szerintem nagyon jó!

2012. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek :) Aranyosak vagytok :)


Második:

Sajnos annyi időm már nincs hogy mindent megsüssek mert akkor minden napra 1-2 sütemény jutna...:S Eszembe sem jutott megkérdezni itt a recepteket...:DD Köszi ;)

2012. okt. 21. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is szép ajándék lenne :) Ha valamit nem tudsz kibogarászni, inkább kérdezz itt, vagy fórumokon, biztos, hogy találsz segítséget. Akár magad is bekötheted, összefűzheted a lapokat valami szép szalaggal, készíthetsz hozzá saját borítót, a lehetőségek tárháza végtelen :)


A Halloween-hez szerintem Európának semmi köze, próbálok rájönni, miért "kell" nekünk állandóan Amerikát majmolni, de nem sikerül ;)

2012. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Ezt nem értem én sem, miért kell mindent átvenni, ami amcsi.

Nem sokkal szebb az európai szokás, hogy egy évben egyszer emlékezzünk őseinkre?????

2012. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Halloweent nem tartunk,mikor még otthon laktam,akkor apummal kivágtunk 1 tököt,kitettük az udvarra...Most csak sütök egy sütit,és ha haza megyek,akkor a szüleimmel kimegyünk a temetőbe.
2012. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem is gondoltam a szalagos megoldásra :) Köszi ;)

Köszönöm mindenkinek :) Igen nálunk sem halloween van hanem mindenszentek és halottak napja...:)

2012. okt. 22. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!