Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha rázzuk a lábunka...

Igaz, hogy ha rázzuk a lábunkat evés közben gyorsabb lesz az anyagcserénk?

Figyelt kérdés
Gyorsabban emésztünk? Tehát ha szép lassan eszek és közben rázom a lábam akkor hamarabb megemésztődik amit megettem és még többet tudok enni?:D
2012. okt. 24. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

A párom mindig rázza a lábát evés közben és tényleg nagyon jó az anyagcseréje. Rengeteget bír enni és mégsem hízik el. Ezt hol olvastad?

Ha ez valóban igaz, amit mondassz, többé nem szolítgatom, hogy ne rángatózzon, mert mozog az asztal :D

2012. okt. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Evés közben te már emésztesz? Mert akkor szeretnék gratulálni!
2012. okt. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Evés közben még csak a gyomorba jut az étel, ahol először meg kell emésztődnie. (Feloldja a gyomorsav.) Maga a felszívódás és beépülés (aminek már köze van az anyagcseréhez), kb. 1/4-1/2 óra múlva kezdődik. Szóval szerintem hiába rázza a lábát. Inkább az ebéd utáni rövid pihi után rázza, de sebesen, a ház körül. :)
2012. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Most akkor mia a lényeg, hogy gyorsabban eméssz, vagy hogy még többet tudjál enni?

Szerintem inkább evés után fuss a ház körül, akkor is mozog a lábad, és nem lesz magas a vérnyomása annak, akivel étkezel, mert hidd el rohadt idegesítő tud lenni a másiknak, ha vele szemben, vagy mellette valaki egyhuzamban rizeg. .-DDD

2012. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudnék csak elképzelni, hogy idegességében rázza a lábát, és ugye a stressz energiát használ el. De nem evés közben, hanem úgy általában. Evés közbeni idegesség viszont nagyon nem egészséges, emésztési gondjai lesznek előbb-utóbb.
2012. okt. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hülyeség.
2012. okt. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

1-es vagyok: A párom szerintem nem idegességében rázza étkezés közben a lábát, hanem örömében. Nagyon szeret enni ugyanis. Valószínű ez olyasmi dolog, mint a kutyáknál a farok csóválás, mikor örülnek a finom falatoknak :D

Eléggé hihetetlennek tűnik számomra is, hogy jobb lesz az anyagcseréje ettől.

2012. okt. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hogy többet tudjak enni:D Evőversenyzünk holnap két fiúval(én egy vékonyka lány vagyok:D)de marha sokat eszem, bár ellenük nem sok esélyem. Csak eszembe jutott, azt hiszem az anorexiával kapcsolatban olvastam, őnekik nem szabad rázniuk a lábukat a klinikán miközben esznek. Persze lehet ez is egy hülyeség, ilyesmiben nincs tapasztalatom. Köszönöm a válaszokat:)
2012. okt. 24. 18:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Ilyen butaságot hol hallottál? Az anyagcseréd nem attól függ, hogy mozogsz-e evés közben; és a gyors anyagcsere nem azt jelenti, hogy többet tudsz enni.
2012. okt. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Evőverseny? Abban nem az a jó, akinek gyors az anyagcseréje, hanem akinek nagy a gyomra, vagy jól tágul.
2012. okt. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!