Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A kínálgatás ellen hogy lehet...

A kínálgatás ellen hogy lehet védekezni?

Figyelt kérdés
Nagyon kedvesek az emberek, hogy belém akarják tömni a finomságaikat, de miért nem fogják fel, hogy nekem nem szabad olyat ennem (például)?

2012. okt. 25. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Van egy nagyon jó módszer. Először forgasd a fejed balra, aztán jobbra. Ha szükséges, ismételd meg a gyakorlatot. Tuti siker!


Komolyra fordítva a szót: egyszerűbb saját magadnak kézbe venni a dolgot, mint arra várni, hogy mindenki más leálljon. Egyszerűen ne kérj, ne egyél. Mit tudnak csinálni? Beléd tömik?

2012. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsö válasahoz még kiegészitésként azt kell mondani, hogy "Köszönöm szépen, nem kérek."
2012. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
mondd, hogy allergiás vagy rá, diétázol, nem szereted, majd' kipukkadsz így is, vagy egyél nagyon lassan. Tudom, van, aki megsértődik, ha nem esznek a kajából. (Esetleg mondhatod, hogy ez a kaja téged meghajt, puffaszt stb.)
2012. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Huuu, azt de utálom :D "szerencsére" cukorbeteg lettem, így azóta nincs ez. Hanem az van, hogy mondják te tudod, hogy mit ehetsz, és semmit se tukmálnak rám.

Amúgy meg előtte azt csináltam, hogy azt mondtam kiszolgálom magamat, ha kell valami.

2012. okt. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
első, tudod, a kínálós embereknek hiába mondod, hogy nem kérsz. akkor is pakolja eléd, és nyaggat félpercenként, hogy de csak egy kicsit, meg neked csináltam, stb. stb.
2012. okt. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
aki tukmál és töm, az nem kedves, hanem önző: a főztjét akarja dicsértetni, vagy saját magát kiemelni, hogy milyen vendégszerető, vagy azt hiszik, ha eteti a népet, akkor jobban fogják szeretni. ilyen az anyósom is. sajnos nem ordíthatom le a fejét, ha már nagyon idegesít, meg nem is nyomhatom a képébe a cuccot, ezért azt mondom, ó köszönöm, majd szedek. és nem szedek.
2012. okt. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem a keresztanyám ilyen. kérdezi, kérek-e. mondom,, nem. ennek ellenére pakolja elém a sütit, kekszet, csokit, kólát (amiket alapban nem nagyon szoktam enni...)


plusz, háromszor annyit főz egy személyre, mint elég lenne, és mikor jóllakok egy tányérral, és mondom, hogy ez nekem elég volt. jön, hogy hát akkor ki fogja megenni? ja, és ez a keresztanyám, aki amúgy nálunk egy darab kekszet se fogad el, naponta egyszer eszik, és kb. 36 kiló....de tukmálni azt akar.

2012. okt. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

huuu de ismerős egy helyzet

ezt velem is hányszor megcsinálták főleg amikor fogyóztam és tudták hogy imádom de nem ettem belőle akkor direkt huu de finom, huu ilyen finomat még sose csináltam, nem azért de ezt lett a legjobb stb a saját anyám!! képzelhetitek hogy hogy esett de ilyenkor minidg mondtam magamba erős vagy állj ellen, ne egyél belőle mutasd meg nekik stb és így is lett!

volt hogy direkt vettek csokikat meg cukros müzliket reggeli gyanánt mondtam hogy én inkább maradnék a zabpehelynél erre hát azt nem vettünk elfelejtettük (persze hogy ez nem volt igaz direkt nem vettek hogy hátha már farkaséhes leszek és felzabálom az egész csomaggal) erre én csak anniyt mondtam hogy háátt sajnálom hogy elfelejtetted és hogy ilyen sok a munkád hogy elfeledkeztél rólam, de nem baj legalább több marad nektek, majd eszek ebédet úgyse vagyok annyira éhes

-ilyenkor elgondolkozott rajta majd jött az ebéd na gondolhatjátok rántott cukkini krumplipürével és valamilyen leves

azt hiszem sertésraguleves volt abból szedtem egy tányérral majd felálltam az asztaltól hogy jól laktam (persze majd kilyukadt a gyomrom) vacsoránál sült kolbász sült hurka jó mondom remeg de erős voltam és kint ültem az asztalnál de nem ettem csak ott ültem a szüleimnél az asztalnál a gyomrom csak korgot és korgot

így volt ez pár napig azt rájöttek hogy tényleg erős vagyok

nagyinál meg vendégségbe köszönöm szépen kiszolgálom magam, köszönöm szépen szedek, köszönöm szépen eszek eszek (olyanból szedtem ami nem zsíros)

sütit nem ettem meg ilyeneket megmondtam simán hogy huu köszönöm annyira jól laktam az ételekkel hogy már nem férne belém és mondtam hogy majd később amikor később lett se ettem csak azt mondtam már hogy huuu igen ez nagyo finom volt elkérném a receptjét (senki se figyelte már hogy mennyi süti volt és hogy ki veszi el csak a végeredmény számított ami kb az öcsémnek köszönhető:)

ha nem kell udavrisan köszönd meg és mond hogy kiszolgálod magad!

2012. okt. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!