Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Kérem, valaki írna nekem egy...

Kérem, valaki írna nekem egy testépítő étrendet? (fontosabb dolgok lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagyon hasznos lenne, kérem segítsetek!

Szóval 15 éves vagyok, 170 centi, 62 kg és kondizok 2 hete, de kellene valami étrend.


Ha lehet leírnátok nekem egy szétosztott étrendet, úgy, hogy pl:


reggelire: x zab vagy y krumpli vagy z mennyiségű rizs, és ugyan így x/y/z a csirkemell/tojásfehérje/egész tojás mennyiségét, kérem nagyon fontos lenne!


azért kellene szénhidráthoz és fehérjéhez is 3-3 féle, hogy tudjak választani de ne menjen a rovásomra.


2012. nov. 15. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

2g fehérje és 5g szénhidrát kell testsúlykilogrammonként. neked kb 130g fehérje és 310g ch kell 5-6 részre elosztva.


számolnod kell az élelmiszerek tápanyagtartalmát.


reggel mehet zabpehely fehérjével mindig. edzés után 0,5g fehérje/tskg és 1g cs/tskg. edzés utánra egy tejsavó+szőlőcukor az alap.


a többi étkezés szénhidrát részét adhatja rizs, burgonya, teljes kiőrlésű kenyér, de a te esetedben a tészta is megengedett tömegelés alatt.

fehérjeforrásnak csike,pulyka,hal

emellé mindig legalább 15deka zöldség.


este mehet túró, vagy egy adag kevert fehérje, vagy kazein.


a lényeg, hogy mindig számold a grammokat és úgy kajálj.

2012. nov. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bumbi02 ***** válasza:
Keresd fel Montezt Sport, mozgás kategóriában:)
2012. nov. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. nov. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. nov. 21. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!