Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Meddig lehet főzeléken+krumpli...

Meddig lehet főzeléken+krumplin és reszelt almán + reszelt kekszen élni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Élni lehet, csak komoly betegségeket kaphatsz. Miért nem akarsz rendes ételek enni?
2012. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Az a baj, hogy kihúzták, mind a kettő alsó hatos fogamat. Az egyiket egy hete a másikat két hete. Valamelyik nap már megpróbáltam rágni, de még érzem, hogy nem gyógyult be teljesen. Amúgy,ha nem próbálok rajta rágni, akkor nem fáj, lekopogom, semmi baj nincs vele, csak még enni nem tudok ott ( az ínyen) Ha begyógyult, akkor majd csináltatok fogbeültetést, de az is egy csomó idő, mire begyógyul.

Addig almát reszelek, banánt és abba korpás kekszet/ darálok, hogy egyek rostot is. A főzeléket meg váltogatom. Most egy hétig brokkolit csináltam, ma tértem át a finom főzelékre. Amúgy már nagyon únom :-( Nagyon hiányzik a hús a kenyér... Tejtermékből is csak nagyon keveset ehetek, mert laktóz intolarenciám van.


Elnézést a hosszú szövegért.

2012. nov. 15. 22:21
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha kenyeret nem is, de húst és egyéb ételeket tudsz pépesíteni! Használj darálót, és turmixgépet!


Oké, hogy nem bírod szétrágni a húst, de ha mondjuk ledarálod, és egy kis főzelék közé kevered, akkor megtudod enni azt is! Az íze fincsi lesz, a látványon meg ne gondolkozz mire emlékeztet, mert nem az...

Na elő a kreativitást!

Gyógyulj meg mielőbb!

2012. nov. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :-) Megpróbálom ezt a húsdarálós dolgot :-)

Amúgy a húsnak melyik részét lehet, úgy ledarálni, hogy amikor pl. feltenném pörköltnek, akkor jól szét főljön, vagy süljön? Nem lesz kemény, rágós? Mert ha meg darabos marad, akkor megterhelné a gyomrot az emésztés nem?


Most az jutott eszembe, amikor darált húst olajon sütök, a bolognaihoz, akkor azért elég darabos marad a hús. Hát nem is tudom... azért köszi a tippet, egy próbát megér.

2012. nov. 15. 22:35
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

zöldségkrémlevesek pici főtt husival, nagyon apróra vágott sonkával

teljesen puhára párolt husik reszelt almával, krumplipürével

gyümölcskrémleves

párolt cukkini, brokkoli, répa, zeller, bébispenót

lágy tojás spenótfőzelékkel

mákosguba, túrókrém, joghurt, szójatej,

szójatejben vagy vízben zabkorpa vagy pehely kásának felfőzve hozzá reszelt banán és darált dió vagy mogyoró

tejberizs vagy gríz

pudingok korpás kekkszel

mézes tej(rizs/szója, lakt.mentes) beleaprítva kifli

paradicsomos húsgombóc-törd szét teljesen

sárgaborsófőzelék párolt husifalatkákkal

lencseleves sonkával

piskóta

2012. nov. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Csirkemellet teljesen simára lehet turmixolni az ételben.Sajtos tésztát is ehetsz változatosságként.
2012. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
évtizedekig.kérlek mondd h lány vagy!
2012. nov. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyél bébiételeket.

Nem vicc.

Nekem is volt olyan időszakom, amikor a fogaimmal bajlódtam, és képtelen voltam rágni. Bébiételekkel húztam ki azt az időszakot. Hiszen azokat úgy állítják össze, hogy minden kellő tápanyag benne legyen. És ezek a mai bébiételek már változatosak is. Pl krumpli pulykahússal valami szószban, meg ilyesmik, de még bolognai spagettiset is láttam. És nem i olyan szörnyűek, mint ahogy páran mondják, egy pár napos próbaidő után már kifejezetten ízlettek. Csak jól meg kell sózni, mert alapból totál sótlan! :)

2012. nov. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én igazából nem úgy gondoltam, hogy eleve darált húsból készült kaját egyél, bár az is egy jó verzió.

Hanem...

Gondolom laknak veled családtagjaid, ugye? Egyszerűen főzd azt amit főznél (vagy ha más főz, akkor ő), és ha kész a kaja, akkor amit szívesen ennél, de nem pépes, akkor pépesítsd, ha lehet...

Pl: főzelékhez szoktunk sütni húst (tepsiben, fokhagymásan), és azt bizony meg kell rágni... Na itt jön be a húsdaráló! Szedsz egy tányér főzeléket. Fogod a szépen megsült húst, ledarálod, rögtön rá a tányér főzelékre, aztán szépen elcsócsálod kicsit összekeverve.

Vagyis a daráló megrágja helyetted! :-))


Ha mondjuk bundás kenyeret reggelizik a család, abból se kell kimaradnod! A kész bundás kenyeret is ledarálhatod, és egy pohár tea segítségével le is bírod nyelni...


Hm?

2012. nov. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

- Pl. csirkemájat, csirkemellét húslevesben főzve sárgarépával összeturmixolva, elég sok tápanyag van benne

- de ha a főtt tojás sárgáját tejföllel símára kevered, fűszerezve, akkor már azt is el tudod csipegetni.

- túrót tejföllel símára, fűszerezve kiskanállal eheted

- főtt rizst összekeversz különböző mártásokkal, sajtmártás, paradicsom mártás, almaszósz és hasonlók, rögtön táplálóbb (has telik vele)

2012. nov. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!