Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehetne kihozni tojásból,...

Mit lehetne kihozni tojásból, rizsből, sonkából, kolbászból, tejfölből, burgonyából? Rakott krumplin kívűl?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
tejfölös krumplifőzelék, sültkolbásszal
2012. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

egy kis sajtod nincs? akkor tudnék egy finom krumplis-sonkás gombócot, de egy kis reszelt sajt is kell bele. fokhagymás tejföllel, vagy valami más szósszal lehet tálalni.

rizsgombócot is tudok, de ahhoz is kellene egy kis sajt.

2012. ápr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ha csak sajt kell hozzá, akkor elmegyek azért boltba.
2012. ápr. 19. 09:49
 4/9 anonim ***** válasza:
ham and eggs, sült krumplival.
2012. ápr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Kolbászos krumplileves + tojáspörkölt párolt rizzsel
2012. ápr. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

oké , akkor leírom mindegyiket.

sonkás gombóc.

fél kiló héjában főtt krumplit összetörünk, hozzáadunk 12 deka lisztet, 10-15 deka reszelt sajtot,1 tojást 15 deka darált, vagy nagyon apróra vágott sonkát, sót, borsot.jól összegyúrjuk, vizes kézzel kis gombócokat formázunk belőle. sós, gyöngyöző vízben kifőzzük, leszűrjük, kis meleg zsiradékon átforgatjuk.

fokhagymás tejföllel meglocsolva melegen tálaljuk. ha korábban csináljuk, akkor a tejföllel meglocsolva sütőben átmelegítjük. bármilyen mártás finom hozzá tejföl helyett. pl gomba, vagy paradicsomszósz is.


a sajtos rizsgombócot maradék rizsből szoktam, de mondjuk akkor legyen főételként 25 deka rizs, hagyományosan megfőzve ( én pirítom,majd másfélszeres forró vízzel öntöm föl)szóval adva van a kész főtt rizs hidegen.

beleütök egy tojást, ráreszelek egy közepes fej hagymát,

10-15 deka reszelt sajtot, sót, borsot, esetleg kis majorannát. szintén vizes kézzel gombócokat formázok, de ezeket bepanírozom és kisütöm forró zsírban. papírtörlőre szedem. ez is nagyon finom magában , savanyúsággal is, de akármilyen szósszal, tejföllel,vagy csak kecsappal.

ezek nem bonyolult kaják, mégis feldobhatják a hétköznapi menüt.

üdv:)

2012. ápr. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Vááá, ez nagyon jól hangzik!! Bár öszintén még nem hallottam ilyet,de nyilván még nem vagyok olyan rég óta a konyhamesterség élén :)) köszönöm a recepteket!
2012. ápr. 19. 10:34
 8/9 anonim ***** válasza:

Tojásleves

Sült kolbi tejfölös krumplifőzelékkel

2012. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
juj bocsi első, nem olvastam a válaszokat :S :D
2012. ápr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!