Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Tésztát hűtőben tényleg csak...

Tésztát hűtőben tényleg csak pár napig lehetne tárolni?

Figyelt kérdés
Már másfél hete eszem ugyanazt a (krumplis)tésztát, de mindig így csinálom, tényleg nem jó már pár nap után? Ezt most mondta valaki, de nem értem miért ne lenne jó...

2012. nov. 19. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg nem. Csodálom, hogy nem kaptál még ételmérgezést.

Röviden és tömören: megromlik.

Én egy hétfői tésztát max. szerdán ennék még meg.

2012. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kicsi gyerekkorom óta esszük így a tésztát, anyum egy nagy bödönnel főz és az van másfél hétig, nem csak én eszem, hanem nagyi, anyum, húgom is, sose volt ettől semmi bajunk, nem is látszik a tésztán hogy bármivel másabb lenne, nem más az íze sem, meg semmi, akkor csak nem romlott el??
2012. nov. 19. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, én látom a különbséget. Üres tésztán mondjuk jobban látszik. "Megszürkül." Figyeld csak meg.

És az illata sem olyan, már 2 naposan sem, mint frissen.

A főtt krumplit sem lehet 1-2 napnál tovább tárolni. Próbáld ki, hogy megfőzöd, és megmelegíted 3-4 nap múlva -ehetetlen lesz. A krumplis tésztában pontosan ugyanaz a krumpli van, csak a pirospaprika és a hagyma elfedi a rossz ízt.

2012. nov. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell tésztát, másfél hétre valót előre kifőzni, mikor lehet minden nap frisset főzni, kb 15 perc alatt megvan.
2012. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én már másnap nem eszem meg. másfél hét?? úristen... semeddig nem tart kifőzni egy adag tésztát, és sokkal finomabb, mint mondjuk az előző napi.
2012. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha gyerek-kora óta ehhez van szoktatva a gyomor, ill. a szervezet, hozzászokik, immunis lesz, és kész, eheti nyugodtan.

Mások (köztük én is) max. 3 napos tésztát eszek meg, de mint láthatjuk, minden csak megszokás kérdése.

2012. nov. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pszicho88 válasza:

Nálunk meg még a krumplis tésztát meg is pirítjuk olajon.

3-4 napig szerintem simán ehető, tárolástól függ.

2017. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!