Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Felhasználnátok azt a gyorsfag...

Felhasználnátok azt a gyorsfagyasztott leveles tésztát, ami minimum egy héten át sima hűtőben volt tárolva?

Figyelt kérdés

Hétvégén anyóséknál voltunk karácsonyozni, és szóba került a szilveszteri rétes. Mondta, hogy ő vett már 2 csomag leveles tésztát, az egyiket ideadja, úgysem kell nekik kettejüknek annyi. Megörültem neki, és persze el is fogadtam.

Mikor készülődtünk elfele jönni, anyós lázasan dúrja a két kis hűtőt, és a két fagyasztót, hogy hol a leveles tészta. Még mondta is, hogy nem emlékszik, hogy lefagyasztotta volna... Hát nem is! A kis hűtőben találta meg, és ide is adta.

Úton hazafelé kérdeztem a páromat, hogy nem volt fagyasztva a leveles tészta? Ő is mondta, hogy nem. Itthon néztem, hogy gyorsfagyasztott tészta lenne, ami -18 fokon őrzi meg a minőségét X ideig.

Párom szerint akkor vette anyós a tésztát mielőtt hazautaztunk (akkor is minimum egy hetes már a tészta), de én valahogy ezt se veszem készpénznek. Sajnos anyósom nagyon trehány az ilyesmire. Nagyon sokszor találok lejárt tejfölt, joghurtot, vajakat a hűtőjében. És ők minden probléma nélkül megeszik a hetek óta lejárt kajákat. Én viszont nem szeretem az ilyet....


Szóval a lényeg, hogy én nem akarom felhasználni azt a leveles tésztát, és a párom szerint csak felfújom ezt az egészet, nincs annak a tésztának semmi baja.


2011. dec. 28. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Felejtős, főleg ha azt fagyasztva vette a boltban és nála olvadt ki...
2011. dec. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem szürke a tészta,akkor még jó. A lejárat nem azt jelenti,hogy rossz már az étel,csupán annyit,hogy nem kiváló a minősége már. A lejárat után 1-2 héttel még a legtöbb ételt nyugodtan el lehet fogyasztani.
2011. dec. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
KUKA !!!
2011. dec. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én azonnal kidobnám, nem ér ennyit az egész!
2011. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!