Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az baj ha azt mondják a...

Az baj ha azt mondják a lányomra hogy kicsit kövér, és én ezzel nem foglalkozom? Következményei?

Figyelt kérdés

AZ oviban a kislányomra azt mondták, hogy kövérke.

És hogy póbáljam visszafogni a sok nasizással. De én nem akarom, hogy a lányom szomorú legyen,hogy nem nasizhat. Egy szóval nem érdekel amit mondanak. Mindennap hozok neki chipset meg sok édességet. Colát is szokott inni. Viszont elég keveset mozog, nem szeretne sportolni.Inkább csak tv-zik és nassol. A lányom most 4éves. És észrevettem rajta mikor szaladgált meztelenül, akkor nem "feszes" teste volt hanem inkább ilyen " hájas". Meg mikor leül akkor is lehet a hasán látni hogy hájas ,mert a "hurkák" kidudorodnak.



2012. nov. 23. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"De én nem akarom, hogy a lányom szomorú legyen,hogy nem nasizhat."

Ott már gond van, ha a lányod jókedve a nasizástól függ.


Szerintem elég gáz, hogy az óvónőnek kell szólni, hogy kövér a gyereked.


Elhizlalod, lehet, hogy cukorbeteg lesz, de ha nem is lesz beteg, akkor is téged fog utálni később, mert rászoktattad a "nasizásra", elhízott, és ezért később csúfolják, piszkálják.

2012. nov. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Most fékezd meg őt, amíg nem késő, különben fájdalmas évek elé néztek mind a ketten.

Csoki, cukor helyett adj neki gyümölcsöket, szoktasd rá, hogy azt csipegessen, ha édességet kíván. Kólát ne! Ha nekem lenne egy 4 éves kislányom, biztos kitalálnék valami rémtörténetet a kóláról, amiért megutálná egy életre.

2012. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt a kérdést most komolyan tetted fel?


a kérdésedbe le is írtad a választ:"mikor szaladgált meztelenül, akkor nem "feszes" teste volt hanem inkább ilyen " hájas"-hát akkor szerinted mi lesz a következménye?? ennél csak rosszabb lesz..!! és miért iszeik ekkora gyerek colát? és mindennap chips?


nem is értem mire számítasz..

2012. nov. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez kamu. Legalábbis őszintén remélem, hogy egy anya nem így ír és nem így reagál ilyen dologra. Mert ha igen, akkor vele nagyon nagy baj van.
2012. nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen most mit kell cifrázni? Fogd vissza ! Az ő érdekében teszed, és ez nagyon fontos. Ilyen fiatalon nagyon egészségtelen..
2012. nov. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

A nagyobbik lányom ,most 14 éves és vele is ugyan ez volt.

Most is itthon van nem nagyon sportol nasizik és vékony.

A fiuk odavannak érte föleg az alakja miatt, mert oylan vékony. És ovis korába neki is ezt mondták , és nem álitottam le, most meg semmi baja.

2012. nov. 23. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:

Tényleg bocsi, nem akarlak megbántani, emberek vagyunk mindenki hibázik DE:


ez most komolyan kérdezed így kb a 30-35 évesen egy érett családanya létedre?

egy 4 éves kislányt nem nasikkal kell jó kedvre deríteni (amúgy honnan tudod hogy szomorú lenne?) ha normálisan csinálsz ételeket (és édeset is) akkor szerintem fel sem tűnne neki hogy nem evett édességet

cola-egy kisgyermekne? minek???

nem a kinézett miatt kell normális súlyban lenni hanem az egészség miatt, egy 4 éves kislány még nem tudja ezeket azért van az anyukájuk hogy útba igazítsa és a helyeset mutassa meg

mindennap viszel neki chipset?? minek??


reggelire lehet mézes vagy lekváros kenyeret adni tejjel, túrókrémes kenyér ha édeset szeretne

tojás, sajt, sonka, magvas kenyér hozzá paradicsom, édesebb csalamádé vagy kaliforniai paprika

tudsz csinálni müzlit!-otthon egy tálkába keversz különféle magokat, aszalványokat(zabpehely, búzapehely, tökmag, puffasztott rizs, mazsola, aszalt szilva, cseresznye, barack, dió stb)majd ehhez tej és méz

tojáskrémes kenyér retekkel

halkrémes kenyér paradicsommal stb

az asztalra tegyél mindig friss gyümölcsöt-banán, körte, zöld, pirosalma, mandarin, narancs-minél színesebb

tízóraira nyugodtan ehet egy kis joghurtot vagy kefírt ahhoz szeletelsz fel almár vagy répagolyókat

ebédre a gyerekek nagyon szeretik a paradicsomleveset betütésztával, tojásleves, húsleves zöldségekkel, gulyásleves, krumplileves, lebbencsleves stb

krumpli, tök, zöldbab vagy zöldborsófőzelék stefánia vagdalt, párolt, sült husikkal, pörköltek

paradicsoos káposzta köményes husival

kukoricás rizs mézes-mustáros csirke

gombás-répás rizs töltött csirke

sajtos csirkemell krumplipüré, barackbefőtt

paradicsomos husos tészta

mákos, diós, túróstészta

káposztástészta

krumplistészta csemegeubival

rakottkrumpli, töltött paprika, paprikáskrumpli, tarhonyáshús

tejberizs gyümölccsel, mákosguba, túróval töltött palacsinta-de ne ezekkel lakjon jól hanem rendes étellel

ha nagyon nasizni akar akkor egy egy kis müzliszelet, túróudi, joghurt, süssetek otthon együtt zabból kekszeket, majd elteszitek és ha megette szépen az ebédet akkor 1-2 kaphat és kész

reggelinek tej, vagy gyümölcslé, tea

amúgy víz-van babavíz is vagy ilyen ízesített vizek

csinálj vele közös programokat-most aktuális lesz a jégkori, szánkózás, séta, biciklizés, úszás, labdázás, segítsen otthon neked főzöcskézni, amibe csak tudod vond be takarítás, rendrakás, teregetés stb

ti se egyetek előtte chipset meg ilyeneket, mutass jó példát, mert neked is fontos az egészséged

legyen az asztalon gyümölcs, zöldség, víz chips meg üdítők, félkész kajákat hanyagoljátok, ha nincs sok időd főzni akkor 2-3 napra főzz és egyszerűeket de azért figyel arra hogy legyen benne zöldség is

mindent fel lehet dobni és észre sem venni

pl krumplihoz barck, ananászbefőtt, céklasaláta, almakompót

rizshez gomba, borsó, kukorica, spenót, répa

melegszendvicsre gomba, paradicsom, brokkoli

rakottzöldségel

levesekbe minél több

főzelékek főleg a zöld főzelékek

egytálételhez csalamádé stb

2012. nov. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nagyon gáz. Szegény gyerek.
2012. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kamu, csak provokálni akar.
2012. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!