Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Egy recept mellé nem mindig...

Egy recept mellé nem mindig irják oda, hogy hány személyre szól, ilyenkor honnan lehet ezt tudni?

Figyelt kérdés
és ha csak 4 személyre szól,de én 6 személyre akarok csinálni vmit? akkor hogyan csináljam meg?:) még kezdő vagyok ilyenben:)
2008. máj. 31. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A receptek-ha nem emelik ki külön-, akkor mindig négy személyre szólnak. Hogy miért? Egy barátom szerint azért, mert az ötvenes években a kétgyermekes családmodellt tartották ideálisnak (Ratkó Anna), ami tulajdonképpen máig berögzült az emberekbe. Éppen ezért két szülő-két gyermek az négy fő, tehát a recept hozzávetőlegesen négyszemélyes. Persze, ehhez hozzászámoljuk azt is, hogy nem vagyunk egyformák, egyikünk étkesebb, mint a másik, és nem eszük ugyanakkora adagokat. Tehát a recepteket úgy állatják össze, hogy négy fő mindenképpen jóllakjon.

Ha több személyre főzöl, akkor arányosan próbáld a hozzávalókat belerakni. Pl. ha azt olvasod, hogy 10 dkg valami kell a kajába, akkor hat főnél tegyél bele 15 dkg-ot.

2008. máj. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadó vagyok. Szóval, próbáld arányosan pakolni a hozzávalókat. Akkor biztosan nem rontod el. Csak mindenből ugyanolyan arányba rakj. Aztán, ha már sokat főztél, akkor kezd el kísérletezni nyugodtan. Idővel magadtól is ráérzel a megfelelő arányokra. Gondolok itt arra, hogy egy idő után lesz annyi gyakorlatod, hogy amikor elolvasol egy receptet, akkor tudni fogod, hogy az adott ételt hány ember fogja megenni, abból ki mennyi adagokat szokott elfogyasztani. Pl. hány gyerek vagy hány felnőtt lesz a társaságban, és hogy van-e valaki, akinek nem ízleni alapból. Ha ismered a másik embert, akkor kapásból tudni fogod, hogy neked nagyon-nagyon fog ízleni, neki meg nagyon nem.

Ehhez gyakorlat kell. Én is így kezdtem, eleinte dekázgattam, mert attól féltem, hogy elrontok valamit, ha két dekával több megy bele, vagy épp egy dekával kevesebb. eleinte sok kaja maradt meg, mert túl sokat csináltam. aztán kitapasztaltam, hogy a férjem-gyerekem-testvérem miből mennyit eszik,mik a kedvenceik, és az alapján készítettem el az ételeket és az adagokat.

2008. máj. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!