Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Legegyszerűbb palacsinta-recep...

Legegyszerűbb palacsinta-recept? (2 személyre)

Figyelt kérdés

A múltkor nekiálltam palacsintát sütni, de feladtam, mert hol túl sűrű volt, hol túl híg. Emellett aztán mindenik odaégett, gondolom túl sok cukrot tettem bele. valaki tudna segíteni egy egyszerű recepttel, amiben azt is pontosan le van írva mennyi só/cukor kell bele?


2 személynek lenne, szóval úgy kb 15 palacsinta jőjjön ki belőle. Sajnos a nagy adagok lekicsinyítéséhez nem értek igazán.


2011. okt. 19. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2dl-es pohárral szoktam mérni,

2pohár liszt, 3pohár tej, 2 tojás, 2 ek cukor, csipet só, ha higra sikerül vagy sűrűre akkor vagy lisztet vagy ásványvizet adok még hozzá, ki kell tapasztalni

ez elég lesz kettőtöknek.

2011. okt. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A cukortól égett le. Mennyiséget sajnos nem tudok pontosan irni mert szem mértékkel csinálom. kb 2 dl liszt 1dl olaj ,2db tojás, csippet só, Szóda -és tej fele -fele arányba.. A szódától könnyebb és lazább szerkezetü lesz. Aztán berakom a turmixba és addig keverem amig sima lesz. Amikor sima akkor látom ,hogy még mennyi folyadék kell ha túl sürü. A palacsinta sütöbe már nem teszek olajat...
2011. okt. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

2 tojást 2dl tejjel habosra keversz, hozzáadsz 240g réteslisztet folyamatos keverés mellett több részletben nehogy összecsomósodjon, hozzáadsz 2dl szódát és simára kevered. pár csipet só ízlés szerint. Sütés előtt tejszín sűrűségre hígítod szódával és simára kevered. Cukrot ne rakj bele, az miatt leragadhat és a tölteléktől amúgy is elég édes lesz.

tehát:

- 2 tojás

- 240g liszt

- 2dl tej

- 2dl szóda

- só

majd szódával beállítod a sűrüséget

2013. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!