Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 30 évvel ezelőtt volt egy...

30 évvel ezelőtt volt egy olajban kisüthető / gyűrű formájú szerintem tészta alapú chips-féleség (pontosabb leírásért katt), létezhet ez még?

Figyelt kérdés

Nagyon szép emlékek fűződnek ehhez a régebben minden sarkon kapható sós termékhez. Megpróbálom jellemezni – zacskóban lehetett kapni, zacskós tésztára hasonlított első ránézésre. Emlékeim szerint „nyersen“ olyan 1-2 mm vastagságú gyűrűk / karikák voltak. Úgy néztek ki, mint a mai üzletben kapható tészták – sárgás, kőkemény állagúak voltak. Olajban kellett kisütni őket, melyben úgy felpuffadtak, hogy jóval nagyobbá, és vastagabbá váltak. Állagilag talán leginkább a manapság a kapható Pom-Bar-hez hasonlítanám. Ez viszont sokkal vastagabb, és természetesen más ízűbb termék volt. Emlékszem, hogy gyerekként mindig azt csináltuk, hogy gyűrűként felhúztunk egyet az összes ujjunkra, majd arról ettük le őket :-D Ahogy azt már írtam, ez úgy 25-30évvel ezelőtt lehetett, azóta színét se láttam.

Esetlegesen, erről a leírásról nem tudja valaki beazonosítani? Esetleg megmondani, hogy mi volt ennek a terméknek a neve, vagy egyáltalán kapható-e még valahol? Lehet bárhol a világon, én valahogyan csak beimportálnám :-D Előre is hálásan köszönöm!


2013. jan. 7. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet kész formában, tehát kisütve a tommarket üzletekbe lehet kapni, átlátszó csomagba van. Nyersen én nagyon régen egyszer 100 ft-os boltba vettem kis zacskóba volt. Nézz körül, hátha.
2013. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Most is van ilyen.

Anyukám is szokott ilyet sütni, de most nem gyűrű-alakú, hanem egy rácsos négyzet.


Nem tudom, anya hol veszi.


Talán a Coop-ban, vagy a 100 forintosban.

2013. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Most is van a CBA-ban mindig,többféle is :) Én is régen rengeteget ettem,most hogy nyílt CBA jópár hónapja a városunkba a plázába,elég gyakran veszem újra,jó nosztalgiázás.
2013. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
én szinte minden boltban találkozok vele. nagyon szeretem :)
2013. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én tegnap előtt vettem a Fiacskáimnak.Imádják nézni ahogy megnő :) Én Coop-ban vettem 179 ft-ért és különböző ízű és formájú volt a zacsiban.
2013. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
emlékszem rá én is, imádtam!!
2013. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most megleptetek, nem vártam ennyi hozzászólást, főleg nem ilyen rövid időn belül. Én eddig Spar, Interspar, Lidl, Aldi üzletekben néztem, de eredménytelenül. Meg tudnátok mondani még, hogy milyen néven fut? Esetleg melyik részlegen keressem? Köszönöm újra!
2013. jan. 7. 12:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Van itthon 1 zacskó úgyhogy megtaláltam a márkáját: Tutisnack. Kép fent.

És CBA-ban a chipseknél van,legalábbis a CBA prímába igen.

2013. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Ha ízileg is beválik, és fel tudja idézni a régi szép időket, akkor hálám örökké üldözni fog! :-D
2013. jan. 7. 13:16
 10/12 anonim ***** válasza:
A Goodsmarketbe is lehet kapni.
2013. jan. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!