Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lejárt szavatosságú teát...

Lejárt szavatosságú teát megihatom-e még?

Figyelt kérdés
Van 2008-as is, de van 2011-es...mindenféle, szálas, filteres...Ki kell dobjam?
2013. jan. 19. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem...

Szerinted egy teán mi tud megromlani?

Max nem lesz már olyan erőteljes íze, mint újkorában, de teljesen iható.

2013. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lejárt tea. Mint mindennek a teának is van lejárati ideje, de ennek ellenére nem kell rögtön ijedezve kidobni a mindjárt lejáró vagy már lejárt teáinkat. A minőségmegőrzési idő önmagában nem azt jelenti, hogy azt átlépve már betegek leszünk tőle, csak addig az időpontig tudja garantálni a gyártó az ellenőrzött minőséget. Amelyiken a "minőségét megőrzi" helyett "fogyasztható" felirat olvasható, azzal már más a helyzet. Ez azonban nem nagyon szerepel teák csomagolásán. Nagy általánosságban elmondható hogy: a kimérten vásárolt teák 2-5 évig is elállnak megfelelő tárolás mellett (van ami több ideig is, minnél idősebb, annál jobb, akár a borok). A filteres teákra rá van írva a minőségmegőrzési idő, de azon felül is fogyaszthatóak bátran, nem lesz tőle az embernek semmi baja. A tea szárítással készül, ami tartósítás is egyben, tehát a tea nem romlik meg olyan könnyen, legfeljebb nem lesz már ugyanolyan erős, aromás. Megfelelő tárolás mellett - száraz, erős szagoktól mentes hely, aromazáró csomagolás - teáink több évig elállnak, már aki ki tudja bírni hogy nem fogaszt el addig egy jó teát. :)
2013. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Na igen, én is írhattam volna többet...:) Szóval nem úgy viszonyulok a lejárt szavatosságú teához én se, mint a csirkehúshoz vagy a tejhez:) csak hogy egyáltalán van-e még értelme meginni...De akkor nem dobom ki, hát ennyi még belefér.
2013. jan. 19. 11:53
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is találtam itthon még 2008-ban lejárt vaníliás-málnás teát. Megcsináltam, nem volt már olyan erőteljes íze, de azért finom volt! :) :D


Szóval nyugodtan megihatod még! :)

2013. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!