Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha december 21-én lejárt a...

Ha december 21-én lejárt a cappy baracklé szav. Ideje, de nem volt felbontva, viszont hűtve sem, akkor azt még meg szabad inni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 7. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Inkább ne idd meg az egészséged többet ér.
2013. febr. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi baja. De nyisd ki, szagolj bele, és megtudod.
2013. febr. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Phoney ***** válasza:
100%
Semmilyen élelmiszer nem tud úgy megromlani, hogy továbbra is jó íze legyen. Szagold meg, kóstold meg, aztán ha jó, akkor meg szabad inni.
2013. febr. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért nem tudják felfogni az emberek, hogy az éllemmiszereken lévö dátum NEM a FOGYASZTHATÓSÁG idejét jelenti, hanem a MINÖSÉGMEGÖRZÉS idejét. Ez annyit jelent, hogy addig garantálja a gyártó, hogy az ize és állaga optimális marad. De ha ez lejár, attól a termék nem lesz rossz, ugyanúgy fogyasztható.


Nyugodtan idd meg, ha nincs erjedt, rossz ize/szaga.

2013. febr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
éllemmiszereken = élelmiszereken
2013. febr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a friss tej azért képes megromolni a lejárati időn túl, meg a hústermékek stb, de épp egy ilyen gyümölcslénél én sem gondolnám, hogy baja lenne.

Én azt is meg szoktam nézni, hogy mikor gyártottak egy adott terméket.

Mert minél nagyobb a fogyaszthatósági időtartam, annál kevésbé számít mondjuk egy hónap.

Pl. ami összesen 5 évig volt "fogyasztható", ott egy hónappal a lejárat után valószínű, hogy kutya baja, míg ha valami 3 hónapig "jó", akkor ott egy hónappal a lejáraton túl már lehetnek gondok.

2013. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Én nem innám meg. De tényleg, szagold meg, meg nézd meg az állagát!
2013. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan megihatod, nincs annak még semmi baja.
2013. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na akkor most elmesélném, hogy a következőképpen jártam! 7 végén nagy vendégség, 5 fogásos kaja! Ez a nyomoult pont ilyen márkájú baracklé, le volt téve a konyhába, más társaival együtt a sarokba! Még le sem járt! Több mint másfél hónap múlva ját volna le! Kitöltöttem, gyanútlanul, nem kostoltam meg. Persze odaadtam a vendégnek, aki odaadta a feleségének, aki a férjem rokona, és közölte, hogy ennek furcsa íze van. A sutyorgásra figyeltem fel. A pofámról lesült a bőr, mert onnantól kezdve, ha a gyereküknek akartam adni valamit, látványosan az anyja előkóstolt. :-P Szóval egy jótanács, bontsd fel, kóstold meg, ha jó, töltsd ki egy kancsóba, és úgy tedd az asztalra, így nem kerülsz kellemetlen helyzetbe. Valóban nem feltétlenül rossz valami aminek lejárt a szavija! Sőt! Látod, én egy le nem járt szobahőmérsékleten tárolt baracklével jártam így!
2013. febr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!