Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Utcai lángos árús miért csak...

Utcai lángos árús miért csak fokhagyma krémet/port használhat? Igazi fokhagymáért megbüntetik ellenőrzéskor

Figyelt kérdés
Mostanában nyílt a közelben egy lángosos, és megtudtam tőle hogy rendes fokhagyma pépet nem használhat mert ha kijönnek ellenőrizni akkor súlyos büntetés lesz a vége. Nekem ez olyan szempontból nem tetszik mert én nagy lángosos vagyok és a fokhagyma por/krém az sehol sincs az igazihoz képest, semmi köze a fokhagyma ízhez,nekem nagyon rossz íze van. Miért büntetik ezt a dolgot?
2013. febr. 12. 09:13
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
85%

Ez konkrétan hülyeség, nyugodtan rakhatna bele fokhagyma pépet is, éttermeket se zárnak be emiatt...

Ráadásul egézségesebb is lenne.

2013. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Ez is új nekem.

Imádom a lángost,3 különböző város 5 különböző lángososánál szoktam enni,és rendes fokhagymát tesznek a pépbe,ezek szerint ők se tudnak róla.

2013. febr. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 SzilKa ***** válasza:
85%

Ez hülyeség szerintem, ahol én eszem lángost (több helyen is), rendes fokhagyma van...

Vagy lusta préselni, vagy nem tudom.

2013. febr. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én sem értem, de tényleg ezt mondta. Elvileg az ÁNTSZ nagyon szigorú szabályok szerint adta meg az engedélyt, és nem ez a fokhagymás dolog az egyedüli amin csodálkozok. Ennyi hülye feltétel mellett én biztos elfelejteném hogy, lángost áruljak.
2013. febr. 12. 09:31
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Ilyen nincs. Én is minden lángososnál rendes fokhagymát látok. Ezért nem büntetik meg! Ez hülyeség!
2013. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

De bizony van ilyen!

Mint ahogy tojást sem lehet, csak külön fehérje és külön sárgáját lehet használni. Amit vendéglátós nagykerekben lehet megvenni... Azért nem lehet használni, mert megpucolás, összepaszírozás után oszidálódik és el kezd lebomlani, és ez álltal baktériumom is lesznek benne. És ugyebár otthon rögtön elhasználjuk, ott meg állhat órákig is.....

2013. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Én azt tudom elképzelni hogy a rutinosabb árúsok mindenre felvannak készülve, szóval ha ellenőrzés van akkor eltűnik a sima fokhagyma. Gondolom ekkora hülyeséget nem talál ki csakúgy magától az ember, biztosan lehet a dologban valami, de csak "elvileg".
2013. febr. 12. 09:39
 8/21 Phoney ***** válasza:
73%
Ha lespórolnám a fokhagymát a lángosomról, akkor én is azzal szédíteném a vásárlót, hogyhát az fokhagyma tilos...:)
2013. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A fokhagyma krém olcsobb gyorsabb megoldás : mire megpucolja a rendes fokhagymát sok idő meggy el vele .

Én sem hallottam róla ,hogy lenne ilyen szabály :


Ezeket találtam szabályozára ,de fokhagymáról szó sincs :

[link]

2013. febr. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

6. válaszoló - nekem úgy tűnik, hogy egyedül te vagy a témában kompetens, leírnád, hogy honnan van az információ? Előre is köszönöm.


Egyébként én is mindig normál fokhagymát látok a lángososnál, de ez szerintem önmagában semmit sem jelent. Sok olyan jogszabály van, amit rendszeresen megszegnek. Dolgoztam már piacon, ott is ez volt.

Amennyiben van ilyen szabályozás, teljesen érthető, hogy miért szegi meg a legtöbb árus - én sem vennék fokhagymakrémes/poros lángost, inkább megcsinálom otthon magamnak.

2013. febr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!