Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Nektek nem esne rosszul?

Nektek nem esne rosszul?

Figyelt kérdés

Költői kérdés, mert szerintem ez mindenkinek, aki szeret főzni, rosszul esne.

Egyik barátomról van szó, akivel eléggé jóban vagyok.

Közös a baráti társaságunk is, többször vendégeskedett nálunk. És észrevettem egy idő után, hogy nem eszik az főztömből. Tehát, míg a többiek jóízűen esznek, ő turkálgat a villájával az ételben, esetleg kieszi a húst,

aztán kaja befejeztével bólogat, hogy ja jó volt, de legutóbb már erre sem vette a fáradtságot, "jaj most ehhez nem nyúltam hozzá, nyugodtan visszateheted a hűtőbe". Előtte ecsetelte, hogy mennyire éhes...


Igazából azért esik rosszul, mert szeretek főzni, sok zöldséget használok, próbálok különlegesebb dolgokat is kipróbálni, és pl. náluk mindig rám van szólva, hogy az utolsó falatig tessék megenni.

Bezzeg a csipsz, csoki, Norbis műkaja az "megy", pedig már az egészségét is veszélyeztette az rendszeres nasizással.


Hogy reagálnád le? Rákérdeznél, hogy mi baja az étellel?


Köszönöm előre a válaszokat.:)


2013. febr. 26. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Persze kérdezd meg ..
2013. febr. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha a többieknek izlik, akkor valószinűleg nem a főztöddel van a gond, aki Norbi műkaját eszik, annak a véleményére sokat ne adjál. Nem osztom azt a véleményt, hogy ha vendégségbe megy vki, akkor minden sz.rt meg kell enni, de ha finnyás vagyok, akkor inkább lemondom a meghivást (v. csak vacsora utánra megyek), mint hogy a vendéglátót hozzam kellemetlen helyzetbe azzal, hogy érintetlenül adom vissza a tányért.
2013. febr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Nem ízlik neki, van ilyen. Mivel a többieknek ízlik a fősztöd, nekem a helyedben eszembe se jutna magamban keresni a hibát ;) Bizonyára valamilyen okból nem tetszenek neki már eleve a hozzávalók. Létezik ember, aki soha zöldséget nem eszik pl., fogalmam sincs, hogyan képes életben maradni...

Könnyen lehet, hogy rákérdeznék, kíváncsi fajta vagyok, plusz nem akarnám megadni az esélyt annak, hogy valamire allergiás, csak nyuszi megmondani vagy valami efféle. De valószínűleg csak megszokás, ízlés.

2013. febr. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első gondolatom, hogy szerintem terhes. Második gondolatom, hogy ha az én barátnőmről lett volna szó, ott helyben azonnal megérdezem, hogy nem ízlett? Ugyanis ezt a kérdést CSAK vele tudod tisztázni. Amennyiben tényleg a barátnőd. Bár nem tudom, az alapján, ahogy írsz róla, nem érzem, hogy nagy lenne a szimpátiád az irányában.
2013. febr. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rákérdeznék nála mondjuk négyszemközt, vagy telefonon. És ha csak dadog, nem ad egyértelmű választ, akkor megmondanám neki, hogy oké, nem kell az én főztömből enni, de durkálni sem kell, tehát ne csodálkozz, ha legközelebb nem hívlak meg. Attól még maradunk barátok.
2013. febr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! =)

Fiú amúgy. Nem allergiás semmire. De most jut eszembe, hogy megkérdeztem már tőle, és akkor csak mosolygott, hogy nem éhes. Ja tényleg, soha nem eszik zöldséget-magától.


4. válaszoló: Igen, kicsit indulatból írtam, mert legutóbb tényleg sokáig pepecseltem a kajával, és ő bele sem evett.

2013. febr. 26. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen dologra tudok gondolni ezek alapján: lehet, hogy valamikor talált a tányérjában valamit, ami oda nem illő volt, és véletlenül került bele. Pl. egy hajszál, vagy hasonló, de nem akar megbántani, viszont "gusztusa sincs" arra, hogy ismét jóízűt tudjon enni nálad. Pedig szerintem ez bármikor bárkivel megeshet, és ha valóban ilyesmi oka van, ezen túl kellene lépnie.
2013. febr. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!