Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy a cukormentes...

Az igaz, hogy a cukormentes kólában vannak rákkeltő anyagok?

Figyelt kérdés
2008. jún. 8. 13:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ha aszpartámot tartalmaz. De arról sem állítják biztosan, hogy rákkeltő, van aki cáfolja. Már szinte minden élelmiszerben lehetnek rákkeltő anyagok. Ha nem szándékosan, akkor véletlenül :)
2008. jún. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

így nem igaz.


Amiről tudják, hogy rákkeltő, azt betiltják lsd. azbeszt.

Azonban vannak olyan élelmiszeripari segédanyagok, amelyekkel kapcsolatban egyes kutatások az állítják, hogy káros hatásúak. Ilyenek pl. egyes mesterséges édesítőszerek. Ilyen van a cukormentes kólában is.

2008. jún. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mennyiség, ami fölött veszélyesebb. Édesítő pl. 1 db/10kg/nap.

Vagyis, ha 60 kg vagy, akkor 6 szemet ehetsz naponta.

Persze ebben benne van az ÖSSZES édesítő, amit aznap eszel.

2008. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Igen,van benne aszpartam,es rakkelto.Ugyan ugy van az Orbitban es szinte minden mas cukormentes cuccban...pl a sima pepsiben nincs.Az uncsinak amerikaban es o hivta fel a figyelmemet ra es en utanna kerestem a googlen es rengeteg cikket talaltam rola,h pl miert nem kurtolik vilagga...ez is vlmilyen uzleti fogas amibol valakik milliardokat zsebebnek be.

...de mint az elottem szolo irta tenyleg mar szinte mindenben van ....vmi rossz...

2008. jún. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Bocsi az lemaradt,h agymutetje volt az uncsimnak...
2008. jún. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Jelenleg élelmiszerbe nem tesznek olyan anyagot, amiről bizonyított, hogy rákkeltő (karcinogén). Persze vannak kutatások és cáfolatok bizonyos anyagok esetén, amikor valaki azt mondja, hogy igen, valaki pedig hogy nem. Sok anyag ugyanis nem önmagában, hanem más anyagok segítségével válhat rákkeltővé, és ez igen bonyolult.

Az eltitkolós/milliárdos bizniszes témák viszont kamuk. Senki nem olyan hülye, hogy egyértelműen káros dolgot forgalmazzon, mert ha a konkurencia rájön és kiteríti, akkor vége, mint a botnak.

Ugyanúgy kamu az összes "van olyan autó ami vízzel működik de a gonosz olajvállalatok nem engedik, hogy kiderüljön" című dolog.

De ha egyszer tényleg valami csúnya dolgot tennének a kólába (vagy tesznek akár), akkor arról biztos, hogy nem fogsz tudni...

2008. jún. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%

Ugyanúgy kamu az összes "van olyan autó ami vízzel működik de a gonosz olajvállalatok nem engedik, hogy kiderüljön" című dolog.

na ez pont nem kamu. mivel tudtommal az olajvállalatoknak semmilyen monopolhelyzetét felborito ellenérdek nincs a világban.... jaaa de mégis Atlantis népe a vízbirodalom.

2008. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző hozzászólónak csak gratulálni tudok...A gőzgép szerintetek mi? Ilyen tudatlanul nem kéne megszólalni!


Az aszpartán és fenil analin nevű anyag kifejezetten rákkeltő, valamint látásromlást, vakságot, és az agy leépülést okozhat...

2008. jún. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia. Hát nem tudom igaz szinte szakmai ártalombból de én már évek óta nem iszom kólát, light kólát meg főleg nem.


Főleg aszpartám, aceszulfám-K stb. mesterséges édesítő szerek miatt. Amik nagyobb mennyiségben fogyasztva rákkeltők is lehetenek.


De ami tény és én is tapasztaltam mesterséges édesítőszerek érzékennyé teszik a fogakat érzékenyebb lesz a hidegre melegre


+ a sógorom most 35ével középiskolás kora óta Kóla+cigi (fog már nem nagyon van)


Az orvos le is tiltotta a kóláról Sűrűn fájt a feje és hasmenése volt, de mióta kb. féléve nem issza ezen tünetek elmúltak.

2008. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Aszpartám és fenil-alanin.
2008. jún. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!