Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Szívtelenség fiatal állatokat...

Szívtelenség fiatal állatokat enni? Bárány, csirke, borjú stb

Figyelt kérdés
Bárányhúst ettem, mindig igyekeztem elkerülni, de most mégis így alakult, normális érzés hogy sajnálom szegényt? A húst hentesnél vettem, nem én vágtam le.
2013. márc. 13. 12:38
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Humánus szempontból mondhatjuk, hogy szívtelenség, de a humanizmussal és "szivességgel" nem lehet megtölteni a bendőt, a természet nem így működik. A szervezetünk ugyanazt igényli, amit a kegyetlen őseink is, vagyis más élőlényeket, húst és növényeket nyomunk az arcunkba. Ha a lovaktól származnánk, akkor szénán is ellenénk, de nem így alakult. :)
2013. márc. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Az még csak bari:) Egyébként öreg állatokat sem humánusabb dolog enni, hiszen teljesen nem élvezhetik ki a ketrecben az életüket (amellett hogy rágósabbak).
2013. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Pont ugyanannyira szívtelenség, mint kifejlett disznót, marhát, stb.


Ne aggódj emiatt, a gyilkosság az gyilkosság, mindegy, hogy fiatal az állat, vagy öreg! Ha most szégyelled magadat, szégyellheted minden nap.

2013. márc. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
40%
jóaz
2013. márc. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%

De egyébként, igen, normális érzés hogy sajnálod, ezért ne agyalj ezen sokat:-D

Előző voltam

2013. márc. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Igen. Ezért egyél virslit, párizsit és hasonlo husmentes terméket!
2013. márc. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok húsellenes, de mégis, szegény :S
2013. márc. 13. 14:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyugi!

Ha bárány volt, akkor azt valami miatt le kellett vágni!!!

Valószínű lábát törte, vagy hasonló baleset érte, különben a bárányt nem szokták vágónak eladni, különösen nem üzleti forgalomba! Háztól, maszekban hamarabb szétmérnek így húsvét előtt egy-két bárányt, de akkor ott is a gyengébbeket válogatják, hogy a megmaradók génállománya minél erősebb legyen, amikor a továbbtenyésztésről van szó.

Ne legyen semmi lelki problémád ezzel kapcsolatban, nyomós oka volt annak, hogy üzletbe kötött ki!

2013. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként csirke, borjú, malac, vagy a felnőtt példányok, teljesen mindegy: részei a természet által kialakított "táplálék-lánc"-nak.

Én természetes dolognak tartom, ha odakerül a sor, hogy levágni, feldolgozni, és lábasba vele!

Csak azt nem tartom természetesnek, ha embertelen körülmények között tartják addig, amíg számára ez a nap el nem jön. Amíg él, addig éljen lehetőleg minél jobb körülmények között, kapjon meg mindent, amire szüksége van. Ezt tartom normálisnak.

2013. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is természetesnek tartom, sőt ha lehet még egészségesnek is. Na túlélem azért. Köszi a válaszokat.
2013. márc. 13. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!