Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti mit és mennyit isztok...

Ti mit és mennyit isztok otthon a hétköznapokban?

Figyelt kérdés

Napi több liter rendes gyümölcslevet nem nagyon lehet megfizetni, főleg több embernek. A kóla és hasonló társait szintén, és még egészségtelen is.


Ezen kívül ugye van tej, tea, víz.. És még? Tejet nem iszik azért annyit az ember, csak ha megkívánja, kávét, kakaót szintén, a tea meg a víz nektek nem unalmas?

Esetleg limonádé lehetne még a hűtőben, ez most jutott eszembe :)


Észrevettem, hogy ha ilyen cukros löttyök vannak itthon, az mindig hamar elfogy, ami abból a szempontból jó, hogy legalább nagyjából megissza az ember az ajánlott napi folyadékmennyiséget, de teát meg vizet már nem iszik annyit az ember. Legalábbis én.

Ti hogy vagytok ezzel?


Mit isztok?


2013. márc. 27. 13:14
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szörpöt szoktam venni 2L-t vízzel felhígítva 8-9 liter kijön belőle.
2013. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én általában csak vizet iszom egész nap pár litert, ezt szeretem igazán. A kólát és egyéb löttyöket nem bírom meginni - ha valamit igen, az maximum az ice tea, de abból is hetekig kínlódok egy üveggel.


Reggelente iszom egy cappuccinot, meg egy kis ivójoghurtot. Napközben és este általában csak víz; télen néha tea (szálas), vagy forró csoki, nyáron néha egy-egy otthon készített jeges tea, limonádé vagy jeges kávé.

Tejet szoktam néha inni vacsorához 2 decit, de nem minden nap.

Van itthon házi 100%-os almalé és bolti 100%-os narancslé általában, valamelyikből elfogy egy literrel egy héten.

2013. márc. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Másfél literes Olympos nevű levet veszünk,igaz hogy csak 12%-os,de finom legalább.

Bár akciósan is 170 Ft,de azt isszuk meg.

Illetve ice teát (szintén 170 ft literje pölöskei márkájú)

Ezt otthon.


Melóban teázunk,rendesen filterrel,mindennelvan vizautomata amiből lehet forróvizet engedni.

2013. márc. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket! :)


És amúgy megisztok napi minimum 2 liter folyadékot?

2013. márc. 27. 13:43
 5/13 anonim ***** válasza:
Én leginkább vizet, ásványvizet, limonádét és teákat szoktam inni. Elég sokféle tea van itthon: különféle gyógynövényes teák, gyümölcsteák, saját szedésű bodza, csipkebogyó, hársfa, hagyományos fekete tea, stb. Különféle ízesítessel szoktam inni, pl. fűszereket rakok bele néha, és van amelyik hidegen is finom, nem csak melegen. Nyáron szoktam üdítőket készíteni pl. bozdából, akácvirágból. Bolti üdítőket ritkán iszunk, néha egy kis gyümölcslevet esetleg, én a tejért és a kakaóért nem annyira rajongok, néha azért megkívánom, de elég ritkán.
2013. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Én igen, van hogy többet is!
2013. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És a teát koncentráltan isszátok, tehát egy bögrébe megy egy adag vagy hígabban?
2013. márc. 27. 14:14
 8/13 anonim ***** válasza:
Én általában bögrében iszom a teát. A gyümölcsös, gyógynövényeseket erősebben, a fekete teát gyengébben. Amikor nyáron, hidegen iszom, akkor szoktam egyszerre nagyobb adagokat készíteni és lehűteni, de azért akkor is szeretem, ha jól érződik az íze.
2013. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy kielégítitek a kíváncsiságom :)
2013. márc. 27. 14:29
 10/13 anonim ***** válasza:

2 liter meg van,nyáron több is.

Nyáron víz is fogy,bubimentes ásványviz.


Teát reggel bögrébe citromfüvet,utána napközben 1 literhez 1 filter és délutánra elfogy (melóban),mindig van 6-8 féle filteres gyümölcsteám benn,váltogatva iszom.

Otthon vannak gyógynövényesek,saját szedésűek is (csipke,kökény,bodza,stb),azokat iszom,szintén kb 1 litert csinálok egyszerre.

Illetve szörpöt is szoktam,sajátot készitek amikor szezonja van,kökény,meggy,bodza,mikor milyet.

2013. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!