Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A paradicsom gyümölcs vagy...

A paradicsom gyümölcs vagy zöldség?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg gyümölcs, meg a paprika is, mivel módosult bogyótermések, akár a kökény pl., a zöldségeknek pedig általában valamelyik növényi részét esszük meg, nem magát a termését. Bár ilyen alapon akkor az uborka meg a tök is gyümölcs volna? Mondjuk a tök meg az uborka a dinnyefélék rokona, de szerintem a gyümölcs szót arra használják inkább, ami nagy mennyiségben tartalmaz fruktózt, azaz édes, gyümölcsös íze van. Definíciószerűen pedig nem tudom, hogy mi az éles behatárolás.
2013. márc. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gyümölcs!


De szerintem is jobb ha zöldségnek vesszük! :)


[link]

2013. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tanultam, hogy gyümölcs. Éppúgy, mint a dinnye, amelyik viszont hivatalosan zöldség :)
2013. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ezen rengeteget lehetne vitázni, mert sok alapja van annak hogy miért zöldség, és sok alapja van annak hogy miért gyümölcs.

A zöldség azért igazából mert ne édes az íze, kajákba használjuk, alapanyagnak többnyire, főleg a sós kajáknál. De igazából lehetne zöldségnek is nevezni mert vannak édeskésebb paradicsomok is. Szóval ezt így nehéz megmondani mert a paradicsomot másra is használják, ízesítésre is például ott van ugye a ketchup is. Szóval szerintem mindenki nevezze annak aminek gondolja, bár én inkább zöldségnek sorolnám.

2013. márc. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az alapján nézzük, hogy édes-e vagy sem, akkor a paradicsomnak zöldségnek, a dinnyének meg gyümölcsnek kéne lennie! :)
2013. márc. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan igazi jó unami ízt nyújtó paradicsomok, amikre íz alapján simán mondhatnád a gyümölcsöt is.
2013. márc. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor úgytűnik konkrétan nem lehet meghatározni :D köszönöm a válaszokat :)
2013. márc. 28. 22:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Botanikailag gyümölcs, gyakorlatilag zöldségként használjuk. Szóval ha biológust és szakácsot kérdezel más választ kapsz :D De hivatalosan gyümölcs.
2013. márc. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!