Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyit költ egy hónapba az...

Mennyit költ egy hónapba az aki "rendesen" eszik?

Figyelt kérdés

gondolok itt az ilyen amerikai tipikus napi kajákra, hogy reggel azért mindig van tej és narancslé, bacon és tojás, vagy croassan, vagy felvágottak, zöldségek, ebédelni is ha otthon van akkor jópár fogás, ha nincs, hát munkában is rendes menü, estére is valami anyu otthon vár kajával vagy pizza, vagy ilyesmi.

Jól gondolom, hogy aki úgymond nem luxus módón, de nem is spórólosan étkezik az havi száz körüli költés?


2013. ápr. 9. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Két személyre 43 ezer forintot költünk havonta. Kifejezetten egészségesen étkezünk, bár a fent leírt kaják nagy részét /tej, narancslé, croassan, felvágottak, pizza/ nem fogyasszuk.
2013. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Az "ilyen amerikai tipikus napi kaják" szerintem nem standard, másrészt nem egészséges a nagyrésze. EZ kimondottan a pazarló kategória, értelmes ember nem így próbálja megoldani a táplálkozását.
2013. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Nálunk átlag:

hétköznap:

reggeli: szendvics felvágottal,zöldséggel vagy péksüti

ebéd egy főétel,ebből 5-ből 2-3 alkalommal húsos

délután joghurt

vacsi: hideg kaja zöldségekkel vagy pékségből valami


hétvége:

reggeli:frissen készült valami (sonkás rántotta,baconos valami,zsömlében sült sajtos tojás,hasonlók)

ebéd: leves+második

délután süti

vacsi: ebéd maradéka


Tej,gyümölcslé,kóla,ízesitett ásványviz mindig van otthon,ahogy nassolnivaló is.


Kettőnkre ez havi 50ezerből megvan.

2013. ápr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy.


Mi minden hétköznap kb. így eszünk, reggeli sokszor kimarad, de ettől függetlenül a felsorolt dolgok vannak a hűtőben. Hétköznapokon az ebéd szinte mindig éttermi menü, vacsora kedvfüggő, hideg felvágottól netpincéres rendelésen át igazi étteremig akármi lehet, olyan 5:2 a heti arány az itthoni meleg v. hidegkaja fogyasztása és a "külsős" között.


Bevásárlások olyan heti 10-15 körül fluktuál, menü 1000/fő, és mondjuk havi 3-4 minőségi, de nem rendes étterem/kajálda (Vapiano, Subway, stb.) ill. 1-2 leülős éttermezés (de van amikor ez kimarad) úgy 100-130 környékére hozza ki két főre. Szorosan a kérdésedre válaszolva ennek az ára sztem a mi keretünk alja, mert pizzán kívül mást nem írtál, szóval olyan 50/fő.

2013. ápr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Mi 2012-ben havi átlag 75 ezer Ft-ot költöttünk kajára, 3-tagú család vagyunk. Kétszer vágttunk disznót, csirkéink meg tojó tyúkjaink vannak, de bele van számolva a disznók vételi ára meg a csirkének a búza, kukorica is.

Általában tele van a hűtőszekrényünk, házi májas, füstöltszalonna, sonka, kolbász, de veszünk Pick szalámit, camember sajtot, kéksajtot, paranyica sajtot is. Mindennap frissen főzött ebéd van, 90%-ban húsétel. Vacsorára svédasztal, mindenki azt eszik róla, amit éppen akar.

2013. ápr. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Mi 4-en vagyunk. Napi 1* van főtt kaja. Reggeli-vacsi hideg kaja. Nem étkezünk egészségesen (amit Te írtál, az nem az...) de jó minőségű, finom kajákat eszünk. Az ebédben mindig van hús, mi így szeretjük. A gyerekek akármikor ehetnek joghurtot, gyümölcsöt, sokszor sütök péksütit. Ez így havi 110, csak élelmiszerre.
2013. ápr. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Mi 4en vagyunk, 2kamasz fiú, hatalmas étvágy:)

Én kb 80ezret költök. Napi 2szer van főtt kaja, ebéd és a vacsora is főtt étel, változatos, minden van benne-krumpli, rizs, tészta, hús, hal, tojás stb.

Reggelire kalácsot vagy kuglófot, vmilyen táskát sütök házi lekvárral, hozzá tej.

Gyerekeknek 3zsemlét csomagolok napi szinten szalámival vagy párizsival, és sajttal, uborkával. Emellé naponta almát heti3szor banánt is.

Joghurtot napi szinten esznek.

Ellenben csoki, chips, üdítő, keksz nincs itthon.

Sütni szoktam, de nincs mindennap süti. Sokszor van egyszerű étel, pl krumplistészta uborkával, tojásos kolbászos lecsó, grízes tészta stb. Hétvégente mindig sült csirke vagy rántotthús van krumplival vagy rizzsel és desszert ami különlegesebb-pl feketeerdő torta, fantaszelet stb.

Ha sok a maradék vacsorára pizza vagy melegszendics van, olyan is van, ha sok a kenyér-leárazva szoktam venni minden este a coop-ba este 6 után minden kg-os kenyér 99ft akkor fasírozott, melegszendvics, bundáskenyér van, volt már olyan is, hogy 2-3 kiflivel még csináltam belőle mákosgubát vagy aranygaluskát.

Reggelire piritós sonkával, sajttal.

2013. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tudom, hogy a fenti nem egészséges

de én egyedül vagyok, reggeltől estig dolgozok, mint az átlag, tehát főzni nem tudok, hétvégén sem nagyon vagyok otthon. Szóval ha meleg kaját akarok az minimum 7-800 ft, de ha nem minden nap ilyesmit akarok, hanem néha pizzát vagy gyrostálat vagy bármi mást a netpincérről akkor máris 1500 körül van és ez csak az ebéd, tehát ez máris havi 25-30 lenne, ha reggelire és vacsira is ennék legalább valami felvágottas zsemlét az még legalább 500 gondolom naponta, tehát máris 45 ezer, ha még akarnék narancslét meg ilyesmit tartani otthon, az heti egy ezres, ha joghurtok vagy rágcsa akkor heti 2000, az havi 8000 az havi 53.000 és azért mindig kell venni mondjuk kecsapot, tojást, mézet ilyesmiket ami megint legyen 2000 és akkor 55 és ez csak a teljesen alap számítás. Viszont nekem van rá 25-öm és abba már a háztartási vásárlások is benne vannak és így egyszerűen sose jövök ki a pénzből, aki kevesebbet írt azt nem tudom, hogy csinálja. Már persze tudom, hogyha van egy valaki, aki otthon van és főz meg több főre átlagba kevesebből ki lehet hozni, mint egyre, de akkor is.

2013. ápr. 10. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!