Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha 1 kg almát megeszek akkor...

Ha 1 kg almát megeszek akkor kiszámoltam, hogy az 490 kcal, akkor ez most hogy is van?

Figyelt kérdés
mindig azt mondják, hogy együnk minnél több gyümölcsöt.. én ezt póbálom, de most ahogy nézegetem a kalória táblázatokat, itt azért vannakdolgok amikoet nem értek.. akkor ezzel az erővel , akár csokit is ehetnég, mert ez is hízlal , és a csoki is.. vagy az a kalória ami a gyümikben van , az felszívódik ? vagy hogy van ez?
2013. ápr. 9. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Nem mindegy mivel viszed be azt a kalóriát.

1500 kalória kb 30deka csoki 8nagyon kb)

De azzal éhenhalsz.


Normális kajával 1500 kalória laktat.

1 kiló almát egyébként sem eszel meg magában,a savat nem birná a gyomrod.

2013. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem aszt mondtam hogy nekifutok , és egyből megeszek annyit.. hanem úgy általában , .. tehát én kicsit kicsit, eszek valamilyen gyümölcsöt, narancsból is rengeteget szoktam enni!
2013. ápr. 9. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Konkrétan igen, pont felszívódik, mint ahogy minden energia forrás, a csoki is, az alma is, és hízni is lehet tőle.

A legtöbb gyümölcs tele van gyümölcscukorral, és igen is, hizlal valamennyire.



A különbség:

A gyümölcs tele van ásványi anyagokkal, vitaminokka, és ezért is megéri enni.

Ami a hizlalást, és a kalóriákat illeti, tele van nyers élelmi rosttal, ami a csokiról nem mondható el.


Az élelmi rostok egyrészt teltség érzetet okoznak, ezért kevésbé vagy utána éhes, és kevesebbet eszel, tehát az energia szolgáltatás mellett jól is laksz vele egy időre.

Legalább is jobban, mint a csokival.

A csoki legfeljebb egy kis időre elveszi az étvágyat, gyors energiát szolgáltat, de mivel gyorsan felszívódik, nem sokkal utána éhes is leszel.


Ezen kívül e nyers élelmi rostok megemésztése is energiába kerül.

Kétféle szénhidrát van, egyszerű (cukor) és összetett (rostok) (ezt most nagyon leegyszerűsítve mondom).

A csokiban csak egyszerű van.

Az almában összetett is, sok energiát szolgáltat ugyan az egyszerű szénhidrát része, de az összetett megemésztése némi energiát el is von. (nem sokat)


Meg az sem mindegy, hogy miből mennyit lehet megenni.

Pl almából meg kell enni egy kilót, hogy annyi kalóriát egyél, mint ha egy tábla csokit megennél.

nem is tudsz annyi almát megenni, csokiból meg 2 táblával is meg tudnál enni.



Ez olyan, mint pl a görögdinnyét összehasonlítod a többi gyümölccsel, és kevesebb kalória van benne, és azt hiszed, akkor eheted, mert nem hizlal.

De a gyakorlatból kell kiindulni, mert amíg a többi gyümölcsből megeszel egyszerre max 30 dekát, addig görögdinnyéből simán bekanalazol egyszerre másfél kilót. :)

2013. ápr. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, 1 kg alma 490 kcal, ugyanennyi csoki pedig...

Akkor melyikkel jársz jobban?

2013. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!