Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Olcsó, gyors ételek ebédre?

Olcsó, gyors ételek ebédre?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhesként vagyok itthon, minden nap főzök, de elég kevés pénzből kell megoldanom az ebédet 2 fő részére. Kevés pénzből, gyorsan milyen ételeket szoktatok készíteni? Ha tudtok akkor receptet is írjátok le.

Ételek amiket szoktam és ami részemről ez a kategória: spenót, lencsefőzelék, sárgaborsó főzelék, finom főzelék, mákos és túrós tészta, sajtos tészta (gyors, de kicsit drága), grízes tészta.



2013. ápr. 18. 10:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

resztelt máj

káposztás tészta

paprikás krumpli

2013. ápr. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

paradicsomos káposzta sült parizerrel

krumplis tészta

paprikáskrumpli (lecsókolbásszal)

krumplikása zsíroshagymával

fasírozott tört krumplival (a darált hús olcsóbb mint a sajt)

káposztás tészta

ha már darálthús, meg egy káposzta, akkor gombócos káposzta (mint a töltött káposzta, csak nem töltöd bele káposztalevélbe.

csirkepaprikás farhátból.

gombapaprikás


valójában, ha az ember tud gombázni, illetve horgászni, akkor az egész éves kajája meglehet majdnem ingyen, és még egészségesek is, igaz itt nem a főzés időigényes.

2013. ápr. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Paprikás krumpli, nudli, tojásleves, zöldborsóleves/főzelék, frankfurti leves, rizottó, gombapöri, tojásos nokedli, tejszínes-gombás tészta...

Húst mennyire esztek? Csirkeaprólék leves, sült/töltött csirkecomb, kolbászos krumplileves, milánói makaróni...

2013. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

pásztortarhonya

borsófőzelék

tojásos nokedli

krumplis tészta

lebbencsleves


Még nem késő, termessz otthon paprikát, paradicsomot, borsót stb.

2013. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos a gombákhoz nem értek, még medvehagymát sem sikerült szereznem.
2013. ápr. 18. 10:34
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

3as vagyok!

Kedves 2! Azért a horgászat elég költséges dolog, hacsak nem rapsickodsz, de akkor is kell felszerelés...

Szóval a halevés nem olcsó manapság, se így, se úgy. Akkor már inkább hús!

2013. ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Termesztenék ha lenen hol, próbáltam legalább koktélparadicsomot ültetni az erkélyre de minden kiég sajnos, és amúgy is egy forgalmas út szélén lakunk így ha teremne is valami nem biztos, hogy megenném.
2013. ápr. 18. 10:36
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Most vettem pontosan 1,30 kg sertésmájat, kerek 800.- Ft-ért.

Szétadagolom: lesz belőle kb. 15 szelet rántott máj, (ez cca 60-70 dkg, a többit felcsírkozom és külön adagokba csomagolva fagyasztom. Lehet belőle resztelt máj, vagy natúr megsütöd és valamilyen mártással, főtt rizs vagy tészta körettel szintén jó.

Tehát 800 Ft-ból ketten esztek minimum 3x, és a máj nagyon gyorsan készen van. Azért szoktam egyszerre venni minimum 1 kg-ot, mert akkor biztos van benne olyan rész, amit szépen fel tudok szelni rántani, és csak a többi lesz reszteltnek, stb. stb.


Ha csirkéből is (far-hát-nyak-szárny-belsőség) lefőzöl egy jó adag pörköltet, és külön adagolod a fagyóba, később elő tudod venni, lehet még belőle akár pirított tarhonyával, akár rizzsel, stb. stb. De gyakorlatilag csak 1x kell hozzáfogni a munkaigényesebb részéhez.

2013. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
tojáspörkölt, borsópörkölt, rakott zöldbab, krumplis ételek is olcsók
2013. ápr. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Zöldbab-pörkölt: Ahogyan a múlt vasárnap készítettem:

Apróra vágott vöröshagymát dinszteltem, beleforgattam a karikára szelt füstölt kolbit, majd a zöldbabot, pirospaprikával felengedtem, és készre főztem.

Tejfölben lisztet símára kavartam, azt beleforraltam. Apró nokedlivel tálaltam.

(Ha éppen nincs, vagy nem akarsz kolbit, akkor jó a legvégén néhány félbevágott főtt tojást belerotyogtatni, azzal is fel lehet turbózni)

2013. ápr. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!