Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A danone activia natúr krémes...

A danone activia natúr krémes és pille termékek tartalmaznak glutént?

Figyelt kérdés
Fontos lenne mert lisztérzékeny vagyok így ha nyomokban tartalmaz nekem már az sem jó.A többi tudom hogy tartalmaz ,de a csomagolásra nincs ráírva semmi és interneten se találtam az összetevői között,akkor elvileg ehetem ?

2013. ápr. 28. 09:16
 1/5 ArchLord válasza:
Én azt szűrtem le, h tartalmaz o.O
2013. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
miből szűrted le?
2013. ápr. 28. 11:13
 3/5 ArchLord válasza:

Danone Ügyfél koordinátor



2010.04.23.


A lisztérzékenyek számára fogyasztható termékeink közül az utóbbi időben a hazai gyártású Könnyű és Finom ízesített joghurt termékeken volt megtalálható az erre utaló ikon illetve jelölés, hogy „Lisztérzékenyek is fogyaszthatják.”.



Felelős gyártóként csak olyan állítást tüntetünk fel csomagolásainkon, amelyeket hiteles mérésekkel alá is tudunk támasztani. A Könnyű és Finom joghurtok esetében a közelmúltban termelés átszervezést hajtottunk végre, aminek következtében, habár többségében még ma is külön vonalon folyik ezen termékek előállítása, azonban ettől az évtől kezdve kivételes esetekben, ha azt a termelés szervezése megkívánja, akkor más vonalon is történik gyártás. Ennek következménye az, hogy habár a termékben a glutén szint mérési eredmények jóval a megadott szint alattiak (laboratóriumi mérések szerint 10 ppm körüli), nem kívántuk ezt a jelzést termékeinken megtartani. Természetesen most is maximálisan megteszünk minden olyan óvintézkedést, amely megakadályozza a keresztszennyeződést. Ennek eredményességét az időszakosan külsős laboratóriumi eredmények is igazolják.


Azonban sajnos arra nincsen lehetőségünk, hogy minden egyes gyártási tételt bevizsgáltassunk, ezért döntöttünk amellett, hogy a Könnyű és Finom ízesített termékek csomagolásáról a gluténmentes ikon kerüljön le.


Jelenleg nincsen gluténmentes termékünk.


Őszintén bízunk abban, hogy válaszunkat megfelelőnek és kielégítőnek találta.


Kérjük, továbbra is kísérje figyelemmel a Danone Kft. akcióit és folyamatosan bővülő az egészséget szolgáló termékskáláját!



[link]


A felső "rész" a laktóz-, míg az alsó levél a gluténtartalomról szól.

2013. ápr. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:))))
2013. ápr. 30. 14:14
 5/5 ArchLord válasza:
Nagyon szívesen. Cserébe kérem a telefonszámodat, ha ffi vagy akkor beérem egy sörrel is \^-^/
2013. ápr. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!