Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Május 5-én lejárt a joghurtom,...

Május 5-én lejárt a joghurtom, és semmi baja. Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy egy rég "lejárt" joghurt maradt a hűtőmben. Kíváncsi voltam, "mi" lehet benne. Semmi penész, vagy ilyesmi... Bátorkodtam belekóstolni, semmi baja sincs... 3 hete lejárt...
2013. máj. 26. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy lehet, hogy a joghurt eleve "romlott" dolog, hiszen baktériumok állítják elő a tejből. Tudod, a reklámban csak addig mondják el, hogy bifidus essensis, a végéről lehagyják a baktériumkultúra szót, mert az rosszul hangzik. A joghurt is egy olyan "élőlény" mint a sajt, folyamatosan változik, nem feltétlenül rossz felé.
2013. máj. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja és megpenészedni azért nem fog, mert ha bontatlan akkor nincs benne levegő, ami a penészgomba fejlődéséhez szükséges.
2013. máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

... igaz az előttem levő hozzászólása ...

+ eleve van egy törvényi előírás, hogy meddig szabad szavatolni egy termék fogyaszthatóságát, ez többnyire jóval alatta van a valódi fogyaszthatóságának, de azért az egy hónap elég hosszú idő, ha tényleg semmi baja, akkor nem kevés tartósítószer lehet benne ...

2013. máj. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ami a termékekre rá van írva lejárati idő, az csak a legjobb minőség lejáratát jelenti, az is van oda írva, hogy minőségét megőrzi, nem pedig az, hogy megromlik. Ez nem is annyira a fogyasztóknak szól, inkább a boltoknak, hogy meddig adhatják el úgy, hogy biztosabb a legjobb formájában legyen a termék. Az adott dátum után a termék még elég sokáig fogyasztható (kivéve néhány nagyon romlandó dolgot), legfeljebb nem lesz olyan üde és friss, mint amikor gyártották.
2013. máj. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A joghurt tejsavat tartalmaz ezért az tartósító hatással van rá.
2013. máj. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ivilicious ***** válasza:
a szavatossági idő a "best before" nem azt jelzi meddig jó,aztán egyik napról a másikra megromlik. hanem egy általános megközelítés ahhoz,hogy meddig van a legjobb állapotban.
2013. máj. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!