Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A tej csökkenti a kávé koffein...

A tej csökkenti a kávé koffeintartalmát?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a kávé ízét, ezért amikor csak tehetem 1 átlagos adag kávéhoz 2-3 dl tejet öntök. A munkahelyemen viszont mindig ezzel piszkálnak, mondván, hogy így nincs is értelme kávézni.

Szerintem 1 adag kávéban ugyanannyi koffein van akkor is ha valaki feketén issza és akkor is ha önt mellé 3 dl tejet.

Vagy tévedek?



2013. máj. 28. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tévedsz, csak logikusn gondolgodsz.

Ha egy liter bort kólával felontve iszol meg vagy csak tisztán annak alkoholtartalma nem fog csokkenni, ugyanúgy berúgsz.

De ha nem szereted a kávé izét akkor minek iszod? Egyébként meg a koffein az egyik legadiktív szerek kozé tartozik. Orulj, hogy nem vagy drog fuggo.

2013. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Dolgozom, államvizsgára készülök, feleség és anya vagyok. Annyi dolgom van, hogy napi 50 óra is kevés lenne.

Ezért van szükségem a kávéra.

2013. máj. 28. 14:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan annyi az koffein értéke csak kíméli a gyomrot mert ugye a kávé eléggé ki tudja kezdeni az ember gyomrát.
2013. máj. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem szereted a kávé ízét? Meglepő, akkor minek iszod.A koffein nem csökkenhet a tejtől.Csak a kávé ízét aromáját nem a koffein adja hanem a furfurilalkohohol nevű olajos jellegű vegyület.A pörkölt kávé szemen ez olajos jellegű anyagként található.Ez adja a kávéaromát.A koffein egy kellemetlen keserű ízű anyag.
2013. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Ahhoz képest, hogy diplomázni készülsz, igen buta kérdést tettél fel.. Már elnézést.
2013. máj. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, még azt is amiből árad a rosszindulat...

Nem a koffein és a tej kapcsolatáról írtam a szakdolgozatomat, ezért nem hiszem, hogy szégyenkeznem kellene a kérdésem miatt.

2013. máj. 28. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik"


Én kémiailag egy pontos választ adtam mivel ez a szakmám!Olyan meg ezt csinálja akinek fogalma nincs róla!

2013. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!