Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Megéri kávé helyett energiaita...

Megéri kávé helyett energiaitalt fogyasztani?

Figyelt kérdés
Az energiaital jobban ízlik. de egészségügyileg és hatásában miben más? ha az árát nem nézzük, melyik a jobb szerintetek a kávé vagy az energiaital?
2013. ápr. 22. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A kávé, amit magad csinálsz. Nincs benne mindenféle hülyeség, csak amit akarsz.

Az enyémben ma kávé volt és kókusztej :)

2013. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Energia italban más fajta élénkítő szerek is vannak, meg ugye cukor. Energiaital instant, csak felbontod és megiszod. Nekem momentán reggel jobban esik a kávé, és inkább nappal szoktam néha energiaitalt inni, munkahelyen vagy ha dolgom van.
2013. ápr. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
13%
Én energiaital-párti vagyok. Az a sok "szar", amit kifogásolnak az ellenzők, java részt vitamin, tessék ráguglizni.
2013. ápr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

én eddig leginkább csak olyan különbséget vettem észre, hogy mintha a kávé tovább hatna, az energiaital rövidebb ideig, de erősebben.

egészségügyileg állítólag jobb a kávé, de ha a koffeintartalmat tekintve ugyan annyit iszunk nincs nagy különbség, a kávétól is ugyan úgy túl lehet terhelni a szivet. >.<

ti milyen különbségeket éreztetek? ja és ugye szerintetek is kevésbé lesz rossz szájszagunk az energiaitaltól? :D

2013. ápr. 22. 18:53
 5/11 A kérdező kommentje:
ja még annyi hogy: ti próbáltátok már valahogyan mérni, hogy meddig tart az élénkítő hatásuk külön külön?:o
2013. ápr. 22. 18:54
 6/11 anonim ***** válasza:

#3: Én a cukrot vagy édesítőszert kifogásolom. Meg bármit, ami nem természetes.


Hatás? A kávénak rám semmi, az energiaital ébren tart, ha pl. 40 fokban kell autópályáznom órákat, de nem kell. A kólához lehet hasonló a hatása az energiaitalnak az én esetemben.

Ha nagyon kell élénkítés, én narancsot eszem, az nagyon ott van. Nem vonz a gondolat, hogy gyakran stimuláljam magam, ennek magától kéne mennie, nem szerekkel :P Persze ha arról van szó, hogy lemotorozok-e az útról, akkor azért más a leányzó fekvése.

2013. ápr. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Is-Is!


Semmiben sem más az energiaital mint a kávé.

Egyik sem és mind2 jó!

2013. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6, igazad van, de a kávéba is tesz az ember cukrot (állítólag annál többet, minél jobban szereti a szexet), vagy édesítőszert.


Ezzel nem leszek népszerű, mert nagy divat a természetes, de abszolút nem tartom érvnek valami mellett, ami amúgy árt az embernek, hogy de az természetes. A legveszedelmesebb mérgek jelentős része is természetes anyag... Tehát semmivel nem rosszabb a szintetikus koffein, mint a kávé- vagy kokacserjéből készített (ami egyébként szintén nagyipari tevékenység eredménye, tehát a természetesség erősen kérdéses).


Amúgy meg a legtermészetesebb dolog, hogy ha elfáradtál, pihensz, és nem vegyszereket tolsz magadba. Az oké, hogy olykor az ember kerül olyan helyzetbe mondjuk 1 nap és 1 hónap közötti időtartamra, hogy nem pihenhet a szükségletei szerint, de arra berendezkedni, hogy a szervezetünket túlhasználjuk, túlterheljük, szerintem nagy szamárság.

2013. ápr. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8: Persze, a természetes dolgok nagy része is rossz. Nem írtam, hogy a természetes élből oké, csak hogy a nem természetesbe bele szoktam kötni :P

A kávéba pedig sok ember nem tesz semmilyen édesítőt. Én igen, kókusztejet, ahogy az első hozzászólásban említettem :) A kókuszreszelék, amiből a kókusztejet készítem, sem teljesen kóser cucc, de annyira nem bonyolítom már az életemet :)

2013. ápr. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az energiaitalban több koffein van sztem -de n jobban szeretem,bár nálam sincs hosszú hatása
2013. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!