Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Lejárt dolgok - ehető/iható még?

Lejárt dolgok - ehető/iható még?

Figyelt kérdés
A következőket találtam: egy éve lejárt bontatlan mézes bodzavirág szörp, négy és fél éve (! - lol) lejárt, bontott gríz, aminek ugyan ránézésére semmi baja, tehát nem hálós vagy ilyesmi, de azért félek tőle, meg egy havi adag bontatlan vitamin (puha műanyag "töltött" és kemény kapszulák), ami 2 hónapja lejárt. Csak zárójelben, vannak még mini bontatlan Martinis üvegcsék, amiken van lejárat (2 éve), de gondolom az alkoholnak mindegy? Köszi a segítséget.
2013. jún. 4. 17:43
 1/2 lencsefőzelék ***** válasza:

Az semmi, nekem egy 1998-ban lejárt bontatlan sósperecem van. :)

A tömény cukor elég jól tartósít, szerintem a bodzavirág szörp még simán iható, de azért kóstold meg, mielőtt betolsz belőle egy nagyobb mennyiséget.

A gríznek, még ha nem is romlott, a tápértéke már nulla, a 2 hónap még nem idő, az alkoholból a legtöbb szinte korlátlan ideig eláll, legfeljebb veszít az aromájából, színéből...

2013. jún. 5. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ!
2013. jún. 5. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!