Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 50-60 évesek, ti hogyan és...

50-60 évesek, ti hogyan és mennyire tisztítjátok meg a borsót lefagyasztás előtt?

Figyelt kérdés

:)

Azért ennek a korosztálynak a véleménye érdekel, mert anyósommal vitában állok. :)

Én kevés álló vízben annyiszor átmosom, amíg tiszta nem marad a víz. Ő egy szitában egyszer leöblíti, és kész. (így persze benne marad minden kosz)


Ti hogy csináljátok?


2013. jún. 9. 08:59
 1/4 anonim ***** válasza:

" Ti hogy csináljátok? "


-van,aki úgy mint te ,

-van aki úgy mint anyósod,

-és van aki a kettőt kombinálja,

2013. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az anyósod módszere azért nem oké, mert a szitában ott marad a borsószemre ragadt virágszirom, egyéb szálkás szemét, ami a borsó héjáról kifejtés közben hullik, stb. stb.

Én is több léből, de: kiveszek belőle egy marék borsót, azt átpörgetem a másik tenyerembe, és ami fentebb írt szemetek ráragadtak az egyes szemekre, azt közben leszedem. Ezt leginkább 3x megcsinálom.

2013. jún. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

nekem ez a második évem, hogy én csinálom ezeket, és most vettem észre, hogy tényleg jól ráragad a kosz a kezemre. :)


Ez olyan dolog, hogy valóban nem lesz tőle beteg az ember, ha egy kis füvet, meg homokot megeszik, de soha nem lehet tudni. Szerintem az a normális, ha alaposan meg van mosva, de szerintem meg felesleges.

2013. jún. 9. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is olyan vagyok, hogy mindent mosok, ami lábasba kerül inkább több léből, mint csak egyből, vagy pedig folyó víz alatt, mert biztos akarok lenni abban, hogy amit megeszek, az tiszta.

Abból még baj sosem volt, ha valamit megmosol.

2013. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!