Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szoktatok otthon lefagyasztás...

Szoktatok otthon lefagyasztás céljából előre vajas leveles tésztát készíteni?

Figyelt kérdés
Amikor ráértek, hogy később ne kelljen vele kínlódni.
2013. jan. 14. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Nem, soha. nekem tökéletesen megfelel a fagyasztott vajas leveles tészta is, gyors, olcsó kényelmes.

és ne mondja senki, hogy tele van adalékkal, mert nem igaz. rá van írva mi van benne. pont az ami kell.

Én pont a kínlódást váltottam ki vele... nem vagyok saját magam ellensége.

amúgy, szinte mindent magam csinálok, nem vagyok félkésztermék párti, de ennél kivételt teszek.

2013. jan. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nem. megveszem a boltban. sokszor akciós, még jobban jövök ki, nem is tudnám összegyúrni, de nem is akarom. tök fini a bolti.
2013. jan. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer elolvastam a leveles tészta receptjét :-) már az fárasztó volt. Úgy vagyok, ahogy az alső is írta. nem vagyok félkész párti, de a leveles tésztát nem készíteném el otthon. Kb. 200-300 Ft a boltban. Ennyiért nem fogom a fél életemet a konyhában tölteni.
2013. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, annak ellenére, hogy nem vagyok fagyasztott félkész/kész étel párti. De ez pont az a dolog, aminek nem fogok nekiállni, ha egy sütéshez nekem max 2 csomag fagyasztott tészta tökéletesen megfelel. Akkor veszek többet, amikor akciós. 200ft alatt megúszok egy csomaggal és nem kell egész délelőtt a konyhában szenvednem.
2013. jan. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mondták: 2-300 t a boltban, nincs értelme otthon készíteni, úgy is ennyibe kerülne + a munka vele.
2013. jan. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt a kedvenc lepontozóm úgy látszik. teljesen azt írtam elsőre, amit a többiek utánam, mégis csípi a szemét valakinek. sejtésem is van ki az, legyen szép a napja...
2013. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Én adtam Neked 2 zöld pacsit is:), nem csak hogy vigasztaljalak.

De olyan kevés tészta van egy csomagban, gondoltam sokkal kiadósabb elkészíteni. Most van házi vajam, nem tudom mit kezdjek vele, ezért gondoltam erre.

2013. jan. 14. 16:57
 8/13 anonim ***** válasza:

A házi vajat kiadagolva, mint a margarint, 20- 25 dekásakban dupla fóliában lefagyaszthatod. írd rá a dátumot, és egy 5-6 hónap alatt használd el folymatosan.

semmilyen károsodás nem éri fagyasztva, kiengedve frissként használhatod.

Az iparban a hűtőházi vajbetárolás teljesen természetes dolog, akkor , amikor sok a tejzsír. amikor pedig a takarmányozás miatt a folyadék sok, a zsírtartalom kevés, kitárolják a vajat a hűtőházakból, és azt(is) dolgozzák be

tejtermékekbe, és adagolt vajnak is.

2013. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 doboszoli ***** válasza:

Igen, de...

"Kertfaros" szomszédasszonyommal szoktunk "összedolgozni",

én adom a hájat,(vaj helyett),meg a lisztet. Ő elkészíti, és fél kilós adagokban visszaadja a felét.

Éppen szerdára kérek 3 kiló hájat, mert fogytán van.

(rosszra gondolók miatt: kertfaros=a kertünk ér össze..)

2013. jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"doboszoli"-tól kérdezem, hogy miként használod fel ezt a nagy mennyiségű hájas tésztát, még akkor is, ha felezitek. Egyébkét a hájas tészta is éppen olyan macerás, mint a vajas leveles tészta. Kapóra jöttél, egyetlen vagy idáig, aki támogatja az otthon gyártását, még akkor is, ha a kertfarossal kooperációban, így Tőled kérdezném, hogy miért jobb ez így neked, mint a bolti?

A hájas jobb, mint a vajas?

2013. jan. 15. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!