Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Az élesztőt mivel lehet...

Az élesztőt mivel lehet helyettesíteni?

Figyelt kérdés

A nővérem lánya élesztő allergiás,nem tud enni kenyeret,ezért szeretnénk valami megoldást találni erre.

Kérem,aki tud valamit az írjon!!!

KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!


2008. jún. 24. 07:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

semmivel, de sok nagyobb pékségben van élesztö mentes kenyér, pékárú. vagy a pászka de igazábol annak köze nincs a kenyérhez. a pászkát a zsidók eszik az ö "húsvétjukon" ami ´lesztö nélküli kenyér.(mikor kivonultak egyiptombol nem volt idö az élesztös kenyérre várni, így élesztö nélkül csinálták)

de az nem kenyér, de finom. aztán azt hiszem a kétszersültekben sincs élesztö, de meg kell nézni mi van rá írva.

a gond hogy ezek a termékek mindig többe kerünek mind a normál kenyér.

2008. jún. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

PL szódabikarbónával. Én a következőképpen csinálom a kenyeret, igaz, ez jóval masszívabb, mint a bolti.

Kb. 30 dkg liszt, 2 dl víz, csipet só, 1 dl olaj, 2 ek méz, 1 ek szódabikarbóna. Ez az alap. Aztán lehet variálni, hogy fűszereket raksz bele. A méztől nem lesz édes, én azt tojás helyett rakom bele. Ez általában magában is ehető, vagy zöldséggel, sajttal, stb, de ez már a ti dolgotok. Naszóval összegyúrom, és kb 20-25 perc alatt kisütöm. Vagy kis zsömléket formálok belőle, akkor max 15-20 perc alatt megvan.

Remélem, tudtam segíteni.

2008. jún. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló válaszáról jutott eszembe, mi szoktunk olyat is csinálni, hogy lisztet meg vizet gyúrsz össze, pici vajjal, hogy lágy tészta legyen. Kis golyókat formálsz belőle, kinyújtod félujjnyi vastagra, és kisütöd platnin. Ez olyasmi lehet, mint a pászka, csak nem törik bele a fogad. De ezt frissen kell csinálni, ha nem jól tárolod, akkor megszárad, és kitörik a fogad, frissen melegen viszont nagyon finom. Főleg teljes őrlésű lisztből. Egy bögre lisztből három fő bevacsorázik.
2008. jún. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
97%
Szia.A párom pék, és elmondta hogy manapság az élesztős kenyér nagyon ritka.Adalékokkal kelesztik a kenyeret, nem pedig kovásszal, és élesztővel.Az eladóknak eezt tudni kell, kérdezz rá a boltban nyugodtan.
2008. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!!!!!!!
2008. jún. 24. 09:56
 6/6 anonim válasza:
95%
Nekem ajánlották, hogy kevesebb élesztőt és pótolni savanyúkáposzta lével. Van nekem is egy kérdésem: milyen tüneteket okoz a gyerekednél ez az élesztő allergia?
2008. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!