Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogyan szerettethetném meg...

Hogyan szerettethetném meg párommal a csípős ételeket?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretem a csipős ételeket, a barátom viszont a legenyhébben fűszereset sem tudja megenni, azt mondja, hogy neki már a kicsit csípős is nagyon csíp, és nem érzi tőle az ételek ízét. Így viszont ha magunknak főzök, kénytelen vagyok erősebb fűszerek nélkül készíteni magamnak is. Van erre valami megoldás szerintetek?
2013. júl. 15. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A megoldás az, hogy beletenni könnyebb, mint kivenni.

(pláne az átnevelésnél könnyebb!)


Ha csípősebben szeretsz valamit, akkor magadnak csípőzd be utólag. Szinte bármilyen étellel megtehető, hogy utólagosan teszed csípőssé, nem kell alapból erősre főzni.

Ez pont olyan, mint ha valaki sósabban eszik másoknál.

Ott az asztali patika, sózza meg mindenki az ételt saját ízlése szerint.

2013. júl. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal okosabb, ha erös füszerek nélkül készíted, és csak a te adagodra a tányérodon teszel csipös paprikát vagy amit akarsz.


Aki nem szereti/nem bírja az eröset, az soha nem fogja megszokni. Mellesleg egy ételnél NEM az erös/csípös íz az, aminek ki kellene érzödnie, hanem az alapízeknek is. Egy normál ízérzékelésü embernek a túlfüszerezett, föként túl erös étel gyakorlatilag ehetetlen, ezért aki fiyel másokra, nem füszerezi agyon az ételt, hanem legfeljebb odakészít az asztalre a füszerekböl, hoyg aki erösen szereti, az tudjon még tenni a saját adagjába.

2013. júl. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Egyetértek az előttem válaszolókkal. Aki nem szereti, azt nem lehet ránevelni, hogy megszeresse. A férjem imádja a csípőset, én meg nem tudom megenni, egyszerűen utálom, hogy nem érzem tőle az étel ízét. Ő utólag tesz bele/rá csípőset magának. Ha pl kisgyereketek lesz, neki se akarsz külön főzni, eszi, nem eszi nem kap mást? :)
2013. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, h ehetetlen csiposre akarom csinalni a kajakat, de vannak etelek, pl gulyasleves, vagy a mexicoi kajak, amik sokkal finomabbak ha pocit csipnek es olyan jo erzes amikor csip. szeretnem ha ő is rajonne milyen jo is az. Nyitott lenne a dologra, szeretné megszeretni, de gondoltam ezt valahogy ovatosan kellene kezdeni, h ne legyen neki rossz...
2013. júl. 15. 21:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard vele megszerettetni. Biztosan kóstolta már, és nem ízlett neki. Vagy az is lehet, hogy a szervezete nem bírja kicsit sem, csak nem mondja. Amit tehetsz: Külön fűszerezed. Én is ezt szoktam. Ha utólag bármi miatt megoldhatatlan, szedd ketté a fűszerezni valót, és külön folytasd onnét. A gulyást is lehet utólag csípőssé tenni így pl, csak +1 mosogatnivaló.
2013. júl. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha SZERINTEM a pörkölt lekvárral és ananásszal összekeverve finom, attól még nem biztos, hogy EZ bárki mással is el tudom hitetni.

Ha valaki valamit NEM SZERET, akkor hiána finom SZERINTED, NEKI attól még nem fog ízleni.


Fogadd el, hogy a barátod nem szereti az erös, csípös ízeket, és akármennyit erölködsz, sem fogja megszeretni.

Ne akard a te ízésedet rákényszeríteni, hanem a csipös füszereket csak a saját tányérodban alkalmazd.

2013. júl. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem pl. ahogy mondani szokták, az erős "kétszer csíp"

Egyszer amikor megeszem, másodszor amikor "túladok rajta.

A tesóm pl. úgy szereti a pörköltféléket, hogy szerintem ott a kaja ízét már nem is érzi, csak a paprikáét.

Ezért amikor úgy főzök, hogy tudom, ő is enni fog belőle: a pörkölt legtetejére teszem a félbevágott hegyes csípőspaprikát, és amikor már a paprika belefőtt annyira, hogy össze-esett, de még nem főtt szét, akkor kiveszem kistányérra, majd a sajátjába beleteszi, villával szét tudja nyomni, és ő is finomat eszik, és más is.

2013. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy eddig mondták: SEHOGY! Ha nem szereti, akkor csak a tiedet fűszerezd utólag, az egészet meg készitsd kevésbbé fűszeresen. Nekem pld mondhatják, hogy milyen finom a savanyúság, ha alapból nem szeretem! Soha nem fogják megszerettetni
2013. júl. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Főzd normálisra,szedd ketté,és a tiédet főzd még picit úgy hogy teleöntötted chilivel.


Én se birom megenni nem csak a csipőset,hanem a túlfűszereset sem,nem szeretem ha nem érzem a kaja izét,nem szeretem ha fáj a gyomrom tőle.


És ha azzal próbálkoznűl,hogy mindig csak csipettel teszel bele több fűszert/paprikát,rájön,rádboritja,én is rádboritanám,hisz rá akarod kényszeriteni hogy úgy egyen ahogy nem akar.

2013. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ezek aztán a 'hasznos' válaszok, köszönöm.


Mint korábban már írtam, semmit nem akarok ráeröltetni. Kíváncsi arra, h mi a jó a csípősben és szeretné megszeretni. Amikor elhatározza, h csípős kaját rendel, én beszélem le róla, mert tudom, hogy az a vége, h nem tudja megenni.


Mellesleg a csípős kaját nem szeretni vagy savanyúságot nem szeretni nem ugyanaz. A csipős íz hatására az agy védekezésként neuropeptideket termel, amelynek nyugtató és boldogságkeltő hatása van. Emiatt a kémiai folyamat miatt szeretjük ha csíp, még akkor is ha fáj. Szeretném ha ő is át tudná élni ezt a kellemes érzést.


Aki nem tud érdemi tanácsot adni, az ha lehet ne szóljon hozzá a kérdéshez.

2013. júl. 16. 10:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!