Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A Bolero italpor olyan mint a...

A Bolero italpor olyan mint a cola? Mégsem olyan káros a csapvíz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Egybe kötöttem ezt a két kérdést, mert összefügg.Szeretnék a lehetőségeimhez képest egészségesen élni és megfelelő folyadékot inni.

Sokáig azt hallottam hogy a csapvíz nem egészséges.

Most meg sok helyen írják, igyuk nyugodtan.

Most akkor hogy is van?

Illetve én személy szerint az üres víz ízét nem szeretetm, ezért szoktam bolero italport venni.

Szerintetek ez legalább annyira káros hatással van a fogakra mint a cola? Vagy ezt lehet inni literszámra naponta? Ti mit isztok hogy meglegyen a napi 2-3 liternyi folyadékbevitel?


2009. okt. 20. 09:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Akkor nem gond ha valaki terhesen csapvizet iszik???Mondjuk itt nálunk se szaga, se színe, teljesen tisztának tűnik...jobban mint pl a theodora...Nem lesz baja a babának ugye????
2009. okt. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
66%
Nyugodj már meg. generációk hordták ki úgy a gyereküket, hogy csapvizen éltek. mellesleg a gén/hormon anyámkínja módon kezelt zöldségektől, felturbózott, ízfokozós, tartósítószeres kajákon át bármi veszélyeztethet. úgy meg nem lehet élni, hogy folyton ezen pörög valaki.
2009. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
85%
oké, tudom, hogy generációk nőttek fel csapvízen, de manapság rosszabb mint amilyen régen volt....nem?
2009. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
79%

Rosszabb. Igaz a szabványok kicsit megváltoztak, és már ha valaki elfingja magát a vízműnél, akkor teljes rendszerátmosást kell elrendelni...

Élni egészségtelen. Ezt szoktam mondani.

Nagyanyáink csapvizet Verne-scifiben láttak, számukra a kútból húzott víz volt az ideális. Tény, hogy az nem "adalékolt" víz volt, nem volt mesterségesen tisztítva. Mégis élünk.

Az, hogy óvsz mindent mindentől, oda vezet, hogy az immunrendszer teljes mértékben "hatástalan" lesz, hiszen nem tud kialakulni a mesterséges védelmi mechanizmus. Igenis KELL a szervezetbe "káros bacilus", mert az erősíti az immunrendszert.

2009. okt. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
84%

Én csak a víz ügyben nyilatkoznék, azt a 2 cikket ajánlom:

Mit iszunk meg az ivóvízzel?

[link]


Hormonzavart okozhat az ivóvíz

[link]

2009. okt. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%

Én hetente kénytelen vagyok kitisztítani a csapok szűrőbetétjét, olyan vastag szmötyét (rozsda, homok,kődarabok, mocsár, stb.) találok benne, hogy semmi kedvem inni a csapvízből, pár éve már főzésre sem használom!!!

És akkor ez csak az a szenny, amit szemmel is látok, a szem számára nem észrevehető a klór, hormon-maradékok, ólomszármazékok, stb...


Nyugodj meg, hogy akik a csapvízet propagálják, azok otthon tuti nem azt adják a gyerekeiknek, hanem palackozott forrásvizet!!!


Mi évek óta forrásvizet (ásványvizet) vásárolunk, rendszeresen cserélgetjük a márkákat és a jobb minőségűeket vesszük (Szentkirályi, Fonyódi, Margitszigeti, Visegrádi)...


És mi is vásároljuk a Boleró italporokat, sokkal kevesebb káros anyag van benne, mint a palackozott, szénsavas üdítőkben! (Sőt, ez az új fajta még jobb minőségű, mint az előző, ebben vitaminok is vannak.)

Nagyon fincsi a barackos, almás, narancs változata! :D


A szénsavmentes ásványvízbe töltjük, inkább ezt isszuk, mint a Kólát, vagy a többi üdítőt.


Amúgy sokan azt sem tudják itt, miről van szó, csak beírják a Nagy Tanácsaikat, miért ilyenekre hallgatsz?!

(Elképesztő, hogy a Laborvezető véleményét is leszólták a csapvízzel kapcsolatban, pedig ő aztán valóban tudja, miről beszél!)


Sokan vannak, akik nem tudják megvenni a palackozott ásványvizet, mert nincs rá pénzük : ők persze nem ezt írják ide be, hanem azt, hogy "...hülyeség ásványvizet inni, az ásványvíz a veszélyes és a csapvízzel semmi baj nincs, generációk azon nőttek fel..." :-P


Szóval :

- egészségesebb, ha csapvíz helyett többezer méter mélyről származó, többszörösen megszűrt ásványvizet iszol, cserélgetve a márkákat, hogy az ásványi anyagok arányát is egyensúlyban tartsd...

- ha nem akarsz sima vizet inni, akkor már egészségesebb a Boleró italporral ízesíteni az ásványvizedet, mint palackozott, szénsavas Kólát vagy más kész üdítőt venni, ami cukrozott (a Bolero por cukormentes!)...

2009. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%

Utolsó, neked is jól komosták az agyadat. tudod te, mekkora hülyeségeket hordasz össze?

1. a bolero semmivel nem jobb, mint a kóla meg a többi szénsavas fos. a különbség annyi, hogy a bolero instant, vízzel oldódik. megsúgom, hogy gyorskajáldákban a kóla meg a fanta is instant, na erre varrjál gombot. ja, hogy a boleró tele van nyomva vitaminnal? ok, így már tényleg sokkal de sokkal egészségesebb. majdnem annyira mint egy kosár házi termésű alma... amúgy a legnagyobb szánalom az, amikor képes a gyártó rányomni a tasakra, hogy 100%-os narancs/almalevet kapsz, ha vízzel összekevered. ezen sírtam anno a röhögéstől.

2. a csapvizet tisztítják. az a hormon/klór/homokszemcse mennyiség, ami benne található, annyira elenyésző, ami az emberi szervezetre nézve közömbös. ennyi koszt, vegyszert a Nagykörúton belélegzel egy fél perces séta alatt, míg átszállsz a villamosra, illetve megeszel a tejtermékekkel, péksüteményekkel.

2. ásványvíz: honann tudod te, hogy abban mi van? ja, mert rá van írva, hogy 1000 m mélyről jön, meg jó drága? jártál már ásványvíztisztító üzemben? csak mert az ásványvíz sem úgy tör a felszínre, mint a reklámban, hogy olyan tiszta mint a kristály. nem kell mindent benyalni, amit eléd tálalnak. gondolkodni kéne ember, gondolkodni, az nem fáj. ha megtennéd, lehet, hogy inkább itatnád sima csapvízzel a gyerekedet.

2009. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a sok hozzászólást.

Eleinte mi is csak csapvizet ittunk.

Aztán idővel átálltunk az ásványvízre.

Nem is az anyagiak miatt érdekel hogy a csapvíz iható e.

Csak egyszerűen most döbbentem rá (kb 5-6 év :) ) után, hogy mi a túróért megyek le a közértbe vízért ha szomjas vagyok, mikor a csapomból is folyik víz.

Szóval a Bolero-t nem ajánljátok.

Azt hiszem amit még megvettem két kis tasakot elfogyasztom, aztán le is mondok róla.

Tényleg mű íze van. De legalább van íze. Ez persze tudom hogy hülyeség. Marad a teázás és a limonádé, vagy a szörp. A piroska szörpöt mi is szeretjük, csak hamar elfogy.:)

És mi a helyzet a csapvízben lévő nem hasznos sőt káros dolgokkal? Tényleg benne vannak?

Tehát a kérdésem inkább az lenne, hogy amit megiszok, az ér is valamit vagy csak áthalad rajtam?

Mert ugye az tény hogy nem csapvíz formályában kéne bevinni azt a 2-3 liter folydékot. Hanem gyümölcs(lé), leves, tea ...

?

2009. okt. 21. 09:20
 19/20 anonim ***** válasza:
90%

Ha már ennyire belementünk a kérdésbe,csak hogy letisztázzuk: semmi sem bio körülöttünk.Amugy én abban egyátlalán nem vagyok biztos,hogy a piroska szörp bármivle is jobb a bolerónál.. nehogymár valaki aztmondja hogy a piroskának nincs műize,mert akkor állva lesz.pom magam....:S

A teafilterekbe is minden lósz@rt beledarálnak.

Felesleges iyleneken agyalni.

2009. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 dokker2 válasza:
100%
Az egyetlen értelmes hozzászólás az utolsó! Teljesen mind1 mit iszol! Mindenben van valami olyan ami nem oda való és nem tesz jót neked! Akár csapvíz, ásványvíz, bolero stb!Igyál azt amitől jól érzed magad és törődj bele ebbe!Ez a világ! Szép napot kívánok!
2012. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!