Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ha egyszerre eszek meg 3000...

Ha egyszerre eszek meg 3000 kcalt, akkor az tuti zsírba raktározódik?

Figyelt kérdés

A "reggelt" 1000 kcal deficittel indítom, biciklizéssel 600 kcal mínusz, utána nem eszek pár órát, az mondjuk 400 kcal mínusz.

Ha ezek után (-1000kcal) egyszerre megeszek 3000 kcal ételt, amivel kihúzom egész nap (de már nem mozgok), akkor az felhasználódik, vagy beépül?


Elvileg napi 2000kcal kell tehát beépül zsírba 1000 kcal.


Vagy ennyire nem hirtelen raktároz a szervezet?



2013. júl. 17. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem csak a kalóriától függ, hanem fontos, mit eszel, de hallhattál róla, hogy az emberek is roppant különböznek. Van, aki teletömheti magát mindennap, akkor sem hízik. Anyagcsere sebessége, részleges emésztés (a kalória egy része egyszerűen távozik, nem táplálja a testet), ésatöbbi. S nemhiába híznak könnyen a pajzsmirigybetegségben szenvedők. A hormonszint sokat számít, ezért is nem mindegy, mit eszel, megcibálod-e az inzulint vagy sem...
2013. júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez kemény volt: 5 kifli, 20dkg szárazkolbász, lilahagyma, paradicsom, 1L tej, President camambert sajt, trappista 2 vékony szelet, 3 kemény tojás, 3 óriás túrórudi.

Ez reggel 8-kor.

A kaja 20%-t később ettem 12 után jóval.


nem tudom mennyire volt az inzulin megjáratva, de a CH ki volt ürülve az majdnem biztos. Alvás után 2 órával 1-1,5 óra bringa kb 17km. Utána 2 órával ettem, 8-kor.

2013. júl. 17. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!