Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mivel helyettesíthetném a...

Mivel helyettesíthetném a paleoban a köreteket?

Figyelt kérdés

Nemrégiben átálltam a plaeolit diétára, de sajnos nem tudom mivel helyettesíthetném a köreteket. Most mindent salátával vagy paleokenyérrel eszem, de sajnos ezek nem jók mindenhez.

Köszönöm a válaszokat!



#paleolit #plaeolit diéta #plaeolit köret
2013. júl. 25. 12:47
 1/8 schocko ***** válasza:
23%
Kukacokkal, gyökerekkel, nyershússal...amit az ősember is evett..
2013. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem veszed teljesen komolyan, akkor lehet zöldség köret is (borsó, kukorica) Tudom, a legtöbben azt se eszik, mert jaj a keményítő, szerintem az még belefér.
2013. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan, hogy mit lehet és mit nem, de az ősemberek is biztosan ettek abban az időben található zöldségeket, megvoltak az akkori, saját növényeik, zöldségeik, bogyóik. Jelenkorunk zöldségei, (amik most amúgy is szezonjukat élik) zöldbab és sárgarépa. Mindegyik kiváló megpárolva köretnek, és nagyon laktató egy finom steak mellé. Szerintem nem az a lényeg, hogy pontosan azt edd, amit ők ettek, mert mások voltak a környezeti viszonyok, éghajlat, talaj minősége, növényzet stb. hanem hogy azt edd, amit a természettől a legegyszerűbben el tudsz érni, amit épp ad az anyaföld. Válaszd a hazánkban termő zöldségeket és gyümölcsöket, ezen belül is azokat, amik épp teremnek. Ha a természet rendjéhez akarunk alkalmazkodni, akkor ez tűnik logikusnak.
2013. júl. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én mindent nyers zöldséggel eszem, kivéve, amikor főzelékkel (bár akkor inkább a főzeléket eszem valamivel, az a fő dolog).

Milyen ételnél van problémád a körettel? Zöldség szerintem mindenhez megy, de pl. a párom sem képes zöldséggel enni a rántottát, lecsót és hasonlókat (ami szerintem úgy maga a tökély)... De ő nem is paleózik egyáltalán, csak a glutént kerüli nagy ívben, úgyhogy ő elvan rizzsel.

2013. júl. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nemrég olvastam itt: karfiol-rózsákat kiskéssel egészen apróra darabolsz. Apróra vágott vöröshagymát + petrezselymet dinsztelsz, az összedarabolt karfiolt beleforgatod, só, bors, ami tetszik fűszerekkel ízesítve, pár csepp vízzel födő alatt puhára párolod. Majd födő le, visszasütöd zsírjára = pont olyan, mint a párolt rizs, mégsem ch-t és keményítőt eszel.


Ma kelkáposzta főzeléket készítettem, mindenféle rántás és habarás nélkül, csak a benne főzött krumpli-répa-gyökér egy részét összetörtem és visszaraktam,= berántás helyett.


Kenyér helyett (amíg élvezhető minőségben találsz) jó a karikára szelt karaláb is, megpakolva a szalámival, sajttal, főtt tojással stb. vacsira.


Finom, húsos, pirosra érett zöldpaprika-szeletet is használhatsz ugyanerre a célra.


Volt, hogy "emberes" méretű sárgarépát kb. fél cm vastag szeletekre vágtam, fűszereztem és pároltam. Máskor viszont paníroztam és úgy ettem sült mellé.


Valamelyik nap olvastam itt és rákerestem az "Onigiri" nevű főtt rizs alapú kajára. Japánok készítik, kenyér, péksütemény helyett eszik, viszik magukkal iskolába, munkahelyre. Nagyon sokféle változata van, keress rá a neten!

2013. júl. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Leginkább azokkal van problémám, amik szaftosabbak. Egy "szárazabb" hús mellé én is szívesen ropogtatom a zöldséget, vagy múltkor répát főztem puhára, és abból csináltam pürét juharsziruppal (hmm, isteni :P), de egy szaftosabb húshoz úgy kínálja magát a krumpli meg a rizs :/..
2013. aug. 5. 20:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Hmmm, ezt megértem... Nekem ilyenkor jön be a magkenyér. Jók a zöldségek, jók, de néha szárazabbra vágyik az ember, akár szólóban, akár a szaftos valamihez.

(Néha viszont krumplizok vagy rizsezek szolidan, kevés dolgot csinálok száz százalékosan az étkezésben ;))

2013. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. aug. 20. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!