Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyiből jön két ember...

Mennyiből jön két ember ebédje havonta?

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze a párommal és úgy egyeztünk meg, hogy belead havonta x összeget az ebédbe én meg bevásárolok és megfőzök, de fogalmam sincs, hogy két főre havonta mennyiből jönne ki.

Heti 3x főzök ebből egy húsos. Levest is max 1x csinálok a héten. Sok zöldséget, rizst eszünk és kevés tésztát. Semmi gyorskaja, zacskós/félkész étel. Csak az ebédet fizetjük közösen. Reggelit/vacsorát külön oldjuk meg.


2013. júl. 28. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
25-30ezer, ha megnézed, hogy mit veszel...nagyvárosokban számolj rá +10-15%-ot
2013. júl. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
legalább 40-50 ezer, ha normál minőségű élelmiszereket veszed alapul. Ennél olcsóbban csak saját márkás és agyon akciózott termékekből tudtok kijönni. Szerintem. Bár mindenkinél mások az igények.
2013. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
52%
30-50 ezer között,attól függ milyenek az igények.
2013. júl. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld. :)
2013. júl. 28. 15:08
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk heti 10-15 ezer a háztartás, de abban benne van a tísztitószer stb...
2013. júl. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Kettönek, ha nem vagytok nagyigényüek, böven elég havi 20 ezer, ha csak ebéd.
2013. júl. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk nagyigényűek. Nem eszünk sok húst. Főleg zöldséges ételeket(gomba/borsó pörkölt, lecsó, húsmentes rakott zöldségek, zöldségfasírt...stb), főzelékeket készítek. Ritkán van rántott hús/zöldség. Tésztát is ritkán eszünk, mert glutén érzékeny vagyok és a rizstészta meg drága.
2013. júl. 28. 15:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az elsö hónapban egyezzetek meg, hogy mindenki belead 20ezer Ft-t a kajába.

Viszont amit veszel, mindent pontosan írj fel (tedd el a blokkokat), meg azt is írd fel, hogy mit föztél, és az elég volt-e két embernek, maradt-e belöle, stb.

A hónap végén beszéljétek meg, hogy igy elég volt-e a pénz, jól laktatok-e a kajával, van-e a barátdonak valami megjegyzése, akar-e valamit váltzotatni. Ezután tudjátok eldönteni, hogy ténylegesen mennyi pénzböl tudtok kajaügyben kijönni, mert nem mindegy, hogy milyen az étvágyatok, mit szerettek, szóval sok mindentöl függ.

A következö hónapban az elözö alapján megbeszéltek szerint fözz, és két-három hónap alatt kiderül, hogy mennyi az, ami NEKTEK szükséges.

2013. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot. Apum is pont ezt mondta:) Lehet, hogy megpróbálom.....bár ilyen "rendszeresen írjunk fel" dolgokban nem vagyok valami kitartó.
2013. júl. 28. 16:15
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha csak az ebéd, akkor 20 ezer/fő elvileg elég kell, hogy legyen. Bár én azt mondom, hogy legyen ebéd-vacsora, és akkor kb. fejenként 25-26 ezer/hó. Tekintettel arra, hogy sokszor előfordul, hogy ebédről marad valamennyi maradék, amit másnapra eltenni már nem igazán elég, ezért én a vacsit is a közösből oldanám meg.
2013. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!