Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Mennyiből jön két ember...

Mennyiből jön két ember ebédje havonta?

Figyelt kérdés

Most költöztünk össze a párommal és úgy egyeztünk meg, hogy belead havonta x összeget az ebédbe én meg bevásárolok és megfőzök, de fogalmam sincs, hogy két főre havonta mennyiből jönne ki.

Heti 3x főzök ebből egy húsos. Levest is max 1x csinálok a héten. Sok zöldséget, rizst eszünk és kevés tésztát. Semmi gyorskaja, zacskós/félkész étel. Csak az ebédet fizetjük közösen. Reggelit/vacsorát külön oldjuk meg.


2013. júl. 28. 14:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy erősen emberfüggő, nálunk az összes étel úgy havi 60 ezer (plusz a páromnak van párezer ételtámogatása), de ebben kesudió, mogyoró, mandula, rengeteg zöldség van (jó, a kesudiót nem esszük kilószámra... csak a kapormártásba teszek mennyiséget :) a magkenyerem sem mandulából van ;)) s olyan olcsó cuccokat, mint liszt, cukor, nem eszünk... :P A párom rizst még igen, én olajos magból, tojásból, zöldségből hozom össze a szükségletem zömét, édesítésre méz és xillit szolgál, többnyire vajjal és kókuszzsírral főzök :) A hús szerintem nem is olyan drága dolog, persze ez a hús fajtájától függ.

Ennek tükrében a 40-50 ezer csak ebédre elég durván soknak tűnik, persze emberfüggő, mi pl. jókat eszünk, de nem olyan nagyon sokat s vannak remek olcsó zöldségek is, főleg így nyáron...


Úgyhogy szerintem is ki kell tapasztalnod, hogy Nektek mennyiből jön ki.

2013. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet pontosan megmondani,nincs két egyforma ember. Mi is ketten vagyunk,de nekünk nagyon sok pénzt elvisz a háztartás.Leves kb. heti 2x van,de másodikat minden nap fözök.heti 5x hust eszünk.édesség is van általában minden nap.Én kismama vagyok így most még többe van,mert sokkal több gyümölcsöt eszek mint eddig plusz mindig megkívánok valamit :)
2013. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

lemaradt:

szerintem az jó ötlet,hogy az elsö hónapban levezeted,hogy mire és mennyit költöttetek és akkor átlátod,hogy kb. mennyibe kerül 1 hónapra az ebédetek.

2013. júl. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!