Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » 10 főre a pörkölhöz kb hány...

10 főre a pörkölhöz kb hány kiló színhús és hány kiló pörkölt tészta szükséges?

Figyelt kérdés
Lesz a társaságban 3 kis-étkű gyerek,és egy hatalmas étkű felnőtt,a többiek "átlagos" mennyiséget esznek.

2013. aug. 10. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

2.5 kg hús, max 3

1-1.5 kg tészta

2013. aug. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

3kg tészta tuti elég??

2013. aug. 10. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Úgy számolhatod, hogy egy átlagos normál adag, az mondjuk húsból kb 25 dkg, száraztésztából 10-12 dkg.
2013. aug. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1.5 kg tészta is elég, 2-ből meg már bőven jut mindenkinek

3 kg-t ha 10 személyre elosztasz, az 30 deka fejenként

ki eszik meg annyi tésztát?!

2013. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

jaj,húst akartam írni :-D

biztos hogy elég 3 kg hús? :-D


Köszönöm a válaszokat! már fel is írtam a listára a 3 kg-t. :-)

2013. aug. 10. 14:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Tuti.

Ha fél kilót rászámolsz a nagyétkűre, (ami biztos elég) meg 15 dkg-okat a gyerekeknek (ami szintén több, mint kell) akkor is marad a többi 6 normál adagra 33 dkg fejenként.

Az nagyon bőséges!

Főleg jó sok hagymával, jó szaftosan... biztos, hogy marad egy kicsi repetának is, vagy másnapra.

2013. aug. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jaj,ne írd a szaftot,imádom!!!! :-D holnapra sült húst rendeltek a gyerekek,de már nagyon ehetnékem van abból a pöriből--mind ez 1etlen szó miatt....
2013. aug. 10. 15:02
 8/9 anonim ***** válasza:

30 deka hússal számolj nyugodtan fejenként, tehát nem lesz sok a három kiló. tapasztalat. Ma én is 10 főre főztem finom puha lapockából (mócsingoktól, inaktól, nem guszta részektől letisztítva) pörköltet,tettem bele 3 húsos paprikát, 3 lehéjazott paradicsomot is, így egy kis lecsós feelingje volt, de éppencsak. én másfél kiló tarhonyát pirítottam le mellé,jó sok lett, de a szaftos-lecsós pörkölttel minden pénzt megért:)

A maradék natúr tarhonyát most eszik az aprónépek kakaós-fahéjas cukorral :D

Egyszóval nem baj, ha egy kicsit több a köret, valaminek lehet hasznosítani, ha mást nem lefagyasztod, és egy másik ételhez jól jön majd.

2013. aug. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy ez lesz a vacsora, aztán kész, vagy hajnalig rá akartok járni.
2013. okt. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!