Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ti tudtátok, hogy az ember...

Ti tudtátok, hogy az ember igazából gyümölcsevő?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=PLNgr6ClQBo

Most át kell alakítani az iskolai biológiai oktatás rendszerét.

Mert én úgy tanultam, az ember mindenevő...



2013. aug. 24. 16:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%

Nem, szerintem nem az. Mondom ezt úgy, hogy leszokóban vagyok a húsról (ösztönösen, mert mostanában nem kívánom), de csirkét és halat továbbra is szívesen eszek.


Értem én, hogy illusztráció, de azért kicsit lesokkolt, hogy embereket vezettek pórázon. Nem csinál ilyet, aki törődök az élőlények lelkével.


Egymást akarták tűzzel-vassal megbillogozni, ha a rendőrség nem állítja le őket. Értem én, hogy ez állatkínzás, de minek legyenek emberáldozatok is?

2013. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
16%
törődIk
2013. aug. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
52%
A mi családunk, kifejezetten húsevő ragadozó....
2013. aug. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Én vegán vagyok, és értem mit akarnak elérni a kampánnyal, de nem tartom megfelelőnek ezt a módszert. Szerintem ez a PETA-ra hajazó vetkőzős, láncon vezetős fellépés nem elgondolkodtatásra ösztönzi az embereket az állati kizsákmányolás kegyetlenségéről, egyszerűen csak őrültnek tartják a vegákat és vegánokat. Többet érünk el szerintem egyszerű infóstandokkal, vetítésekkel, ahogy azt más szervezetek is teszik külföldön.
2013. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Így van, az ember mindenevő!
2013. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
19%
Nyilván poénból van gumós felületű zápfogunk, ahogy az őseinknek is. Meg persze a legközelebbi rokonaink a bolobók (erdei csimpánzok) és a csimpánzok is ezért mindenevők, járnak rendszeresen vadászni. És természetesen az előrelátó vegetáriánusok ezért tervezik az étrendjüket, hogy hús nélkül is meglegyenek a szükséges tápanyagok. Csecsemők is emiatt haltak meg vegán-étrend miatt.
2013. aug. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Vegán étrend miatt nem halnak meg csecsemők. Egy ilyen esetet ismerek, azt is felfújta a média, és nem a veganizmus ténye miatt volt, hanem mert a szülők csak almalevet és rizstejet adtak neki, és éheztették. Ennek semmi köze a vegán táplálkozáshoz, csak az elmebajhoz. Az egyoldalú táplálkozás senkinek nem egészséges, a mindenevőknek sem.
2013. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
7. Volt már rá példa Ausztráliában, Szlovéniában, Franciaországban, USA-ban stb. És igen, azért haltak meg, mert nem kaptak semmilyen nem növényi eredetű táplálékot, tejterméket sem. Illetve franciáknál az volt a baj, hogy a vegán anya teje az étrend hiányosságai miatt nem volt elég tápláló, mégis csak szoptatott, nem adott mást a gyereknek.
2013. aug. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%
Még egyszer leírom, látom nem voltam érthető. Ha nem kiegyensúlyozott az ember táplálkozása, akkor előfordulhatnak hiánybetegségek, ez viszont mindenevőkre és vegánokra is igaz lehet. De egy megfelelően összeállított vegán étrend nem okoz sem betegségeket, sem halált.
2013. aug. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
B12 csak állati eredetű táplálékban van.
2013. aug. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!