Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ajánlani valaki egy megbízható...

Ajánlani valaki egy megbízható elektromos kávéfőzőt, ami 10e ft-nál nem több és megfelel egy egyetemista igényeinek?

Figyelt kérdés
köszi :)
2013. aug. 26. 11:13
 1/6 A kérdező kommentje:
ajánlana*
2013. aug. 26. 11:13
 2/6 anonim ***** válasza:

Kotyogó!

Személy szerint elektromost sosem vennék, minden mosogatásnál arra kell ügyelni, hogy jajj a víz, ne menjen ide-oda! A kétszemélyes gázon-főzős kotyogó 2000 - 2300 Ft. Akár gázon, akár villanyrezsón tudod a koleszban használni! Hiszen valami főző-sütő készüléked is lesz, hogy egy levest, sült krumplit, egyebet elkészíts magadnak.

2013. aug. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is a kotyogóra szavazok. Nekünk is az van, és nem ittam még annál finomabb kávét. Feltöltöm vízzel, a szűrőt kávéval, rátekerem a tetejét, odateszem 5 perc, és kész a friss kv.
2013. aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippet :) azt még elmondanátok hogy a kotyogós kv főzőnél mire kell odafigyelni? a tisztítására gondolok pl
2013. aug. 26. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Persze!

1. Én pohárral kimérem bele a vizet, nem igazán látom benne belülről a jelzést, meddig kell önteni, tehát biztos, ami bizos, 2 kávés-pohár víz.

2. A szűrőt megtömöd, a kanál nyelével a közepébe vájsz egy pici lyukat, majd rátekered a tetejét.

3. A lángot vedd alatta egészen kicsire, minél lassabban folyik ki, annál finomatt, erősebb kávét főz, de így is lejön belőle a 2 adag annyi idő alatt, míg fogat mosok és felrázom a párnát, takarót.


4.!!!!

Ahogy kijött belőle a kávé, öntsd ki rögtön, ruhával fogd a fülét, és abban a percben tartsd hideg-vizes csap alá, és tekerd le a tetejét az aljáról!!!!

Ha nem így teszel, és kihűlés közben "rászívja magát", akkor ember legyen a talpán aki szétszedi, másrészt könnyen lehet, hogy szaladhatsz új tömítő-gumiért is az üzletbe.


Én mindent folyóvíz alatt mosogatok, ezt is. Majd amikor olyannak látod, akkor nem síma vizet, hanem ecetes vizet (kávé nélkül) főzz le rajta, és utána még kb. 2x tiszta-vízzel is főzd át, akkor a belső részben az esetleges salakot is leoldotta. De ez elegendő kb. 3-4 évenként.

2013. aug. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2013. aug. 27. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!