Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Molylárvák a rizsben. Ma...

Molylárvák a rizsben. Ma találtam és tegnap és tegnapelőtt is ettem belőle. Lehet tőle valami bajom?

Figyelt kérdés

Majd két kiló rizs. Nem állok olyan jól hogy ennyit csak úgy kidobjak a kukába, de hiába kerestem itt a neten nem találtam semmi infót arról hogy mi a hatása annak ha esetleg megettem ezeket a fehér dögöket.


Gyorsrizsben volt és vagy 15 percig főtt zubogó forróvízben... de nem tudom lehet e tőle most bajom.


A többi rizzsel nem tudom mit csináljak. Kiöntöztem egy nagy tálba és átmostam párszor. Egy csomó bogarat kiszedve (meg egyéb szemetet. A másik rizsnek a teteje már hálós... az alja megmenthető, vagy mi legyen vele?)


Holnap kidobom a tyúkoknak de csak úgy kíváncsiságból. Tudja valaki mi a kockázata ennek?


Megettem két zacskóval úgy, hogy nem is tudtam róla pedig biztos volt azokban is mert mind a két doboz rizsben találtam (egy bontatlan csomagban is).



2013. aug. 26. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nem lesz tőle, a gyomorsav elég erős, ezek meg kicsik, hogy ártani tudjanak.

Én levendulát tartok abban a szekrényben, ahol a liszt, búzadara, rizs, búzaliszt stb., gabonatermékek, tészták vannak, de dió, mák mellé is ajánlatos tenni. Azóta csinálom ezt, mióta nekem is belementek a lisztbe, 3 kilót ki kellett dobnom, meg több zacskó bontott egyebet. Plusz emellé még csipesszel zárom le a papírzacskót és nylonba teszem.

2013. aug. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyjából 0 kockázat, a forralás majdnem mindent megöl. A gyomorsav úgyszintén. Tudod hány pókot meg egyebet nyelsz le anélkül, hogy valaha megtudnád? :)
2013. aug. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bajod valóban nem lesz tőle, de ne egyél a többiből, mert a tudat olyan undort válthat ki, hogy akár a herpesz is kiüthet.

főzd meg a tyúkoknak, de nyersen is felcsipegetik.

mindent ki kell takarítani, ami a közelébe volt, mert mindenbe, még a vegetába, pirospaprikába is belemennek.

Lehet kapni természetes alapú molycsapdát, ami megfogja a hívatlan vendéget. BIOSTOP- a DM-ben, Rossmannban kapható.

2013. aug. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!