Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy oldjatok meg a csalad...

Hogy oldjatok meg a csalad napi etkezeset? Mindennap foztok, hordjatok az ebedet vagy a munkahelyen esztek, a gyerekek pedig az oviban, iskolaban?

Figyelt kérdés
Sutit milyen gyakran szoktatok sutni?
2009. okt. 30. 22:53
1 2
 1/18 anonim válasza:
81%
Nálunk úgy zajlik, hogy minden második vagy harmadik nap főzünk nagyobb mennyiséget, ami több napra elég, hétvégén pedig mindig főzünk, húst fagyasztunk, pörköltet, fasirtot is fagyasztunk (saját készítésű, nem bolti), így ezeket elég kiolvasztani, köret hamar kész, kb. fél óra alatt akkor is főtt kaja van, ha éppen nem főztünk aznap.
2009. okt. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%

Anyum minden nap vagy minden második nap főz. Néha nővérem is főz, 1x-1x. Mostanában én is sokat főzök, mert néhány héten belül összeköltözöm párommal, és én fogok főzni. Menzán csak kicsi korunkban ettünk, meg általános 4.-ig. Anyum munkahelyén van menza, ő ott ebédel. Faterom meg Auchanban vesz zsemlét és felvágottat, azt eszi napközben, és mivel turistabusz-sofőr, ezért a vacsorákra meghívják. Van, hogy fagyasztóból csinálunk lekváros gombócot vagy hústallért, de általában Auchanban bevásárolunk 1 hétre előre, és tudunk bármit főzni itthon, zsemlét is ott veszünk 5-6-7 ft-ért, azt csomagoljuk magunknak tízóraira, reggelire.

Sütit 1 héten egyszer szoktunk, bár most kicsit többet csinálunk, mert rájöttem, hogy tudok főzni és sütni, nem nagy ördőngösség, és most próbálgatom a szárnyaimat :) Ma csináltam pl. majonézes krumplisalátát, krumplipürét, és 1 és fél karfiolból rántott karfiolt :) Isteni lett. Volt hozzá tegnapról egy kis zöldségsaláta és karfiolleves. Akartam csinálni sütit is, de volt mostanában almáspite, parfré torta, stb, még a végén elhízunk :) Ja, és van, hogy melegkaját rakunk műanyag dobozba ebédre a suliba vagy melóba.

20/L

2009. okt. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

Hétköznap a felnötek hideget esznek a gyerek menzán vacsirara virsli vagy bundi kenyér, joghurt, kefir vagy fözzünk 1 nagy lábas levest tésztával (lencse, hús, becsinált). A hét végén valamilyen leves, 1 nagy addag fözelék, pörkölt, rizses hús....

Ha marad lefagyasztom és hétköznap megeszük.

2009. okt. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%
Süti hétvégén ált de ha van türelme az embernek hétköznap is de 1 honapban max. 2szer.
2009. okt. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%

Mi rendeljük az ebédet és a vacsorákat...


Először csak hétköznapokra rendeltünk (a gyerekek nem voltak hajlandóak megenni a suli-menzát), de olyan jól bevált, hogy már hétvégekre is rendelünk.


Az egész családomnak (nekem is!) nagyon ízlik, változatos, mindenki mást rendelhet kedve szerint, hétvégenként nem kell ugyanazt ennünk napokig... :D

Ráadásul nem drágább, mint mikor bevásároltunk+főztünk, rengeteg időt megspórolok.


Minden nap van valamilyen desszert, ennek ellenére időnként (hétvégenként) szoktunk csinálni is valami finomságot : mostanában a puding, muffin a "menő"...


A gyerekek tízórait szoktak vinni a suliba : 2-4 db zsemle sajttal, sonkával, kolbásszal, paprikával, uborkával, alma vagy banán, ilyesmi...

2009. okt. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
79%
Én csak azon gondolkodom, hogy itt ki és mi alapján pontoz le válaszokat? :-S
2009. okt. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Bátyám és én általános suliban voltunk csak menzások, utána egy-két évig nagymamám főzött ránk, de már arról is leszoktunk. Szüleim fizetésük mellé meleg étkezési utalványt is kapnak, ezt ebédeljük le hétköznaponként. Nekik rendelik a kaját munkahelyükre, mi általában valamilyen "csekk" elfogadó étteremben eszünk menüt. (Kb 500 Ft) Jó dolognak tartom, mert a jegyet ha akarnám sem tudnám elkölteni másra. Van hogy nem jutunk el ebédidőben ilyen helyre, akkor tesóm vagy én dobunk össze itthon valami gyorsat, általában spagetti, rántott hús, majonézes krumpli, virsli, paprikás krumpli, leveles tészta a fagyasztó mélyéről lekvárral, ritkán valami fagyasztott, bolti kaja, ilyesmik... Hétvégén anyu főz, nehezebb kajákat levessel... Utóbbit jó nagy fazékkal, így a vasárnapi leves utója szerdára fogy el kb. Sütni nagyon ritkán sütünk, mamám mindig ellát minket ilyen téren, én szoktam néha kipróbálni egy-egy talált és jónak ígérkező receptet, tehát havonta/két havonta egyszer max.
2009. okt. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Engem is érdekelne mért pontoznak le egyértelmű válaszokat amik a kérdésre felenek. Az ilyenek tartotak már el családot kajával 1 hétre?
2009. okt. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
75%
Sok az oldalon az elkényesztetett kitartott otthon űlő nő aki rendeli a kaját és nehez veszi tudomásúl hogy van aki meg tanult fözzni.
2009. okt. 31. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 02:20-as beíró!


Én például reggel 8-tól hajnali 3-4 óráig dolgozom (hétvégén is!), ennyire vagyok "elkényeztetett, otthonülő, kitartott"...


Képzeld, nagyon jól tudok főzni, épp csak semmi időm nincs sem órákig bevásárolni, sem naponta főzni, sem a konyhában órákat pepecselni!

Ráadásul a gyerekeim sem szeretnének napokig egy dézsányi kaját eszegetni (kipróbáltuk, nem rajongtak érte).

Másképp meg nem tudom megoldani, hogy friss és változatos ebéd várja őket, mikor hazajönnek az iskolából. Ez neked tényleg EKKORA probléma?...


Amúgy meg nem én pontoztam le a hozzászólásokat, ha ez a bajod, engem is lepontoztak, viszont engem nem érdekel a kretén pontozgatás! :D


Szép álmokat!

(00:22 voltam)

2009. okt. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!