Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Hogy oldjatok meg a csalad...

Hogy oldjatok meg a csalad napi etkezeset? Mindennap foztok, hordjatok az ebedet vagy a munkahelyen esztek, a gyerekek pedig az oviban, iskolaban?

Figyelt kérdés
Sutit milyen gyakran szoktatok sutni?
2009. okt. 30. 22:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Nem probléma de szerintem ez csak kifogás.
2009. okt. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem hiszem, hogy sok közöd van ahhoz, ki hogyan szervezi az életét.

Ha választani lehetne, én is szívesebben adnék hétvégén a családomnak 6 féle különlegességet, mint egy vájling tarhonyáshúst vagy egy kondér főzeléket. Vagy mondjuk este vacsorára Lyoni sertésbordát petrezselymes krumplival, mint bundás kenyeret.


Csak sajnos nincs rá pénzem.


Nem kellene ilyen rosszindulatúnak lenni!

2009. okt. 31. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Szép jóreggelt mindenkinek!

Én ugy oldom meg 3tagú a család gyesen vagyok a 11hónapos kislányomal, hogy 2naponta főzők.Sütés azt inkább csak hétvégére hagyom, de palacsinta az hétköznap is van.Mert nagyo édesszájuak vagyunk:)

2009. okt. 31. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

itthon vagyok a babámmal, ő még anyatejes

a férjemnek minden estére frisset főzök, van időm

én nap közben az előző napról megmaradtat eszem, a férjem pedig a céges menzán eszik

süteményt minden hétvégén sütök, hétköznap nem fogyna el

2009. okt. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi csak ketten vagyunk a párommal, de azért én is hozzászólok... :)

Általában vasárnap többfélét főzök, az egyiket megesszük, a másikat elrakjuk. Ha bolognait csinálok, abból lefagyasztom a szósz maradékát. Sok pörköltet főzök, egyik nap főzelékkel, másik nap tésztával esszük. Hétköznap ált. 2 naponta főzök, leveseket akár több napig is eszünk. Ezt visszük munkába is, szerencsére olyan helyeken dolgozunk, ahol van idő és hely tisztességesen megebédelni.

Mivel kezdődő cukorbetegségem van, nem egyszerű főzni, mert nálam a gyors és alap kaják, mint a sok krumpli, tészta, rizs, péksütik, fehér kenyér, cukros dolgok kizárva.

Amíg volt üdülési csekkem én is rendeltem kaját, egyszerűbb, gyorsabb volt, így több időt tölthetek a párommal, vagy éppen nagytakarításkor nem kellett még a főzésről is gondoskodni.

2009. okt. 31. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
02:38 - Én mondjuk nem bántottam a te módszeredet, csak tudod, a kérdés az volt, hogy "Hogy oldjatok meg a csalad napi etkezeset? Mindennap foztok, hordjatok az ebedet vagy a munkahelyen esztek, a gyerekek pedig az oviban, iskolaban?" Tehát a kérdés az egyénekre, egyes családokra vonatkozott, hogy kinél mi van, és ilyent nincs értelme lepontozni, mert a válaszolók egyszerűen a tényeket írják le, ahogy én is a tényt írtam le, nálunk hogy zajlik, nálunk úgy zajlik, ahogy 1. válaszolóként leírtam. Másnál meg másképp zajlik biztosan. Nekünk pl. nincs pénzünk rendelni, így jobban megéri a főzés, pedig mi is rengeteget dolgozunk (a családból 3-an, és 1 egyetemista). Hát most ha máshol másképp megy, akkor máshol másképp megy, de attól még az én válaszom nem rosszabb másénál szerintem, mert a kérdés arra vonatkozik, hogy "ki hogyan csinálja", és mindenki másképp csinálja, ezért nincs jó vagy rossz válasz, pontosabban mind jó, érted?
2009. okt. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Sziasztok kedves valaszolok! Koszi hogy irtatok! Mi ez a veszekedes itt, ez mire jo?

Mi fozunk is, es van hogy keszen veszunk etelt. A parom nem magyar, es o a magyar finomsagokra mindig huzza az orrat. Az o afrikai eteleit pedig a kisfiunk es en sem nagyon esszuk meg.

Ezert is kerdeztem, hogy nalatok hogy mukodik a "konyha".

2009. okt. 31. 11:58
 18/18 anonim ***** válasza:
A fősulin ahova járok ugyan van menza de nagyon drága,1000 körül van a menü,de egy főzelék is 500-600,sztem nem éri+ egy adagért ennyi,így hétközben nem eszek főtt ételt csak hétvégén. Volt h a mekis kajára is emiatt szoktam rá de már nem eszek olyan sz.rt
2010. jan. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!